Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp

Gaziantep’te Hadice Hüseyin ve Esra Hüseyin adlı Suriyeli çocuklar 11 gündür kayıp. Polisten sonuç alamayan aileler, yardım talebinde bulundu.

135 kez okundu.
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp

Gaziantep’in Şahinbey İlçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde aileleriyle birlikte yaşayan Hadice Hüseyin (17) ile Beybahçe Mahellesi’nde yaşayan Esra Hüseyin (15) adlı Suriyeli amca çocuklarından 11 gündür haber alınamıyor. Evden çıktıktan sonra bir daha kendilerine ulaşılmayan çocuklar için aileleri polise başvurdu. Sonuç alamayan aileler, İnsan Hakları Derneği (İHD) Antep Şubesi’ne müracaat ederek destek talebinde bulundu.

ETKİN BİR ARAMA YAPILMALI

img

Ailelerin başvurusu üzerine İHD Antep Şubesi, Şahinbey ilçesine bağlı Yeşilsu Parkı'nda kayıp çocukların ailelerinin katılımıyla basın açıklaması yaptı. Basın metni İHD Eşbaşkan’ı Selman Yergin tarafından okundu. Antep’te tüm mobese kameralarına rağmen 2 çocuğun izine rastlanmamasının düşündürücü olduğunu belirten Yergin, 2 çocuğun bulunması için daha etkin bir arama çalışması yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

AİLELER: YARDIM EDİN

img

Açıklamada konuşan Hadice Hüseyin’in annesi Behiye Hasan, kayıp kızı için yardım talebinde bulunarak, “11 gündür kızım ortada yok. Neler çektiğimi kimse bilmez. Ne olur bize yardım edin. Perişanız” dedi.

Esra Hüseyin’in annesi Selva Hüseyin de yardım talebinde bulunarak kızının bir an önce bulunmasını istedi.

 

(MA)

Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amedspor’un rakibi belli oldu
Amedspor’un rakibi belli oldu
Camiye Erdoğan’ın adı verildi
Camiye Erdoğan’ın adı verildi