Siverek’te koronavirüs uyarı ve denetimleri sürüyor

Siverek Belediyesince koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçede bulunan esnaf ve vatandaşlar önlemler konusunda uyarıldı.

255 kez okundu.
Siverek’te koronavirüs uyarı ve denetimleri sürüyor

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının da katıldığı denetimlerde esnaf ve vatandaşlar, alınan koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının hatırlatıldığı denetimlerde iş yerleri sahipleri ve vatandaşların kurallara uyup uymadığı kontrol edildi.

Salgının yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla alınan tedbirlere uymanın önemi anlatılırken kurallara uymayanlara idari para cezası uygulanacağı hatırlatıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son dönemde artış gösteren salgının kontrol altına alınması amacıyla denetimlerin aralıksız sürdürüldüğü belirtildi.

Halk sağlığının korunması ve koronavirüsün kontrol altına alınmasının öneminin hatırlatıldığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Son aylarda artış gösteren vakalara karşı halkımızın sağlığını korumak amacıyla tün önlemler alınmaktadır. Sürdürülen denetimler kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemi anlatılmakla birlikte kurallara uyulması amaçlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki koronavirüs alınan önlemlerden daha güçlü değildir.”

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı vatandaşların mecbur kalmadıkça evden çıkmaması gerektiğinin hatırladığı açıklamada çıkıldığı takdirde tedbir alınmasının önemine vurgu yapıldı.

Beyazgül Göbeklitepe sıcak balon uçuş tanıtımına katıldı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KONDA Genel Müdürü: Erken seçim 2022’de olabilir
KONDA Genel Müdürü: Erken seçim 2022’de olabilir
İbo Show'un başlayacağı tarih netleşti
İbo Show'un başlayacağı tarih netleşti