MEB, 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporu çıktı! Şanlıurfa eğitimde sınıfta kaldı!

MEB, 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporu çıktı. Rapora bakıldığında ise Şanlıurfa’nın eğitimde sınıfta kaldığı apaçık ortaya çıktı.

128 kez okundu.
MEB, 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporu çıktı! Şanlıurfa eğitimde sınıfta kaldı!

Şanlıurfa’nın eğitimde geri kaldığı birçok kez dile getirilse de eğitim seviyesinin düştüğü bu seferde denetim raporu ile ortaya çıktı.

ŞANLIURFA EĞİTİME AŞAĞI DOĞRU GİDİYOR!

MEB, 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporu çıktı. Rapora bakıldığında ise Şanlıurfa’nın eğitimde sınıfta kaldığı apaçık ortaya çıktı. Öyle ki hem lise bazında hem de üniversiteyi kazanan öğrenciler bazında bakıldığında Şanlıurfa eğitiminin aşağılara doğru gittiği görülüyor.

YKS'Yİ KAZANAN ÖĞRENCİ ORANI 3 YILDA YÜZDE 11'LERE DÜŞTÜ

MEB, 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporu çıktı. Rapora göre ise Şanlıurfa’nın eğitim de sınıfta kaldığı görüldü. Rapora göre, LGS başarısı yüzde 4,5'lere indi. YKS'yi kazanan öğrenci oranı 3 yılda yüzde 11'lere düştü. Bu arada Şanlıurfa'da 150'ye yakın özel okulun olduğu da rapora yansıdı.

ÖZEL OKULLAR SAYISI ÇOK FAZLA!

MEB, 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporunda Şanlıurfa’daki özel okullara da vurgu yapıldı. Öyle ki rapora göre, Şanlıurfa'da 150'ye yakın özel okulun olduğu da rapora yansıdı. Adım başı özel okulun olduğu Şanlıurfa’da özel okullarında eğitime çare olmadığı ortaya çıkmış oldu.

 

(RHA AJANS/RHA-Özel Haber) 

 

 

MEB 2020 yılı Şanlıurfa eğitim denetim raporu çıktı! Şanlıurfa eğitimde sınıfta kaldı!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KONDA Genel Müdürü: Erken seçim 2022’de olabilir
KONDA Genel Müdürü: Erken seçim 2022’de olabilir
İbo Show'un başlayacağı tarih netleşti
İbo Show'un başlayacağı tarih netleşti