Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Şanlıurfa açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şundan eminiz daha önce Gaziantep, Diyarbakır, Urfa, Mardin ve Batman'da 6 hafta önce ciddi yükselişler olmuştu. O dönemde aldığımız bu tedbirlerle biz sağlık kuruluşları, sağlık çalışanları olarak üzerimize düşeni yapma hassasiyetine devam ediyoruz” dedi.

221 kez okundu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Şanlıurfa açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gün boyu katıldığı değerlendirme toplantılarının ardından Erzurum Şehir Hastanesi'nde basın toplantısı düzenledi.

8 il için değerlendirme toplantısı yapmak üzere Erzurum'a geldiğini belirten Bakan Koca, toplantıda Şanlıurfa ile ilgili de konuştu.

Bakan Koca’nın açıklaması ise şöyle:

“Şu dönemde alınan tedbirlere ilave yeni bir tedbir düşünmüyoruz. Bu hiç olmayacağı anlamına gelmez. Şundan eminiz daha önce Gaziantep, Diyarbakır, Urfa, Mardin ve Batman'da 6 hafta önce ciddi yükselişler olmuştu. O dönemde aldığımız bu tedbirlerle biz sağlık kuruluşları, sağlık çalışanları olarak üzerimize düşeni yapma hassasiyetine devam ediyoruz. 1 milyon 100 sağlık ordumuz sahada, yaygın test, erken dönemde ücretsiz ilaç verme noktasında çaba içindeyiz. Böyle olunca zatürre oranlarımızın her geçen gün düştüğünü görüyoruz. İlaç uygulamalarının sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Zatürre oranları yüzde 30'lardan 6'lara kadar indi. Vatandaşımız maske ve mesafe noktasında hassasiyet gösterirse bu anlamda ilave bir tedbir almak gerekmez.”

 

RHA

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Şanlıurfa açıklaması!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan’ın maaşı 88 bin TL olacak
Erdoğan’ın maaşı 88 bin TL olacak
Grip aşısı Türkiye’de
Grip aşısı Türkiye’de