Akçakale Belediyesi Zabıta Ekipleri Sürekli Denetimde

Akçakale’de zabıta ekipleri tarafından Koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını korumak ve iyileştirmek, kaldırım işgallerine karşı sosyal hayat düzenini sağlamak amacıyla denetimler aralıksız sürdürülüyor.

174 kez okundu.
Akçakale Belediyesi Zabıta Ekipleri Sürekli Denetimde

Akçakale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ölümcül koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli rol oynamaya devam ediyor.

BAŞKAN YALÇINKAYA: ÖNCE SAĞLIK

Ülke genelinde salgınla mücadeledevam ederken içindebulunduğumuz kontrollü sosyal hayat sürecinde maske,mesafe ve temizlik olmak üzere 3 temel kural belirlendi. Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya da “Önce sağlık” diyerek Zabıta Müdürlüğüne denetimlerin aralıksız sürdürülmesi yönünde talimat verdi. 

ZABITADAN KORONAVİRÜS DENETİMİ

Zabıta Müdürlüğü de kurallara uyulup uyulmadığını denetlemek, mevcut toplum sağlığını korumak ve iyileştirmek, salgının yayılımını önlemek amacıyla rutin olarak denetimler gerçekleştiriyor. İlgili müdürlüğe bağlı ekipler her gün,işletmeler başta olmak üzere ilçedeki ortak yaşam alanlarına giderek maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayanlara cezai işlem uyguluyor ve sık sık kurallara uyulması yönünde de uyarılar yapıyor.

İLÇEDE GIDA DENETİMİ

Zabıta ekipleri vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için de gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetime çıkıyor. Denetimlerde ruhsat, hijyen, kullanım tarihleri kontrol ediliyor.
Özellikle eğitim-öğretimin yılının başlamasından dolayı denetimler okul çevrelerinde yoğunlaştırılıyor. 

KALDIRIM İŞGALİNE DE NEŞTER

Denetimler sadece sağlık odaklı da gerçekleştirilmiyor. 
Sosyal hayatta ilçenin sıkıntıları arasında yer alan 'kaldırım işgalini' sona erdirerek ilçede düzen sağlamak için operasyon yapılıyor. Ekipler, belediyenin sorumluluk alanında yer alan caddelerde gelişigüzel dizilen eşyaları toplatarak kaldırım işgaline engel oluyor.
Ekiplerin aralıksız gerçekleştirilen denetimleri vatandaşlardan da takdir topluyor.

Akçakale Belediyesi Zabıta Ekipleri Sürekli Denetimde
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar 8,15 oldu
Dolar 8,15 oldu
Kalın ve O’Brien telefonda görüştü
Kalın ve O’Brien telefonda görüştü