Mersin Büyükşehir Belediyesi esnafın su borcunu ödeyecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde kapanan esnafın meskenlerine ait su faturalarının 500 TL’ye kadar olan kısmını ödeme kararı aldı.

188 kez okundu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi esnafın su borcunu ödeyecek

Cumhuriyet Halk Parti’li (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Aralık Ayı Toplantısı’nın 1’inci birleşiminde esnaf adına önemli bir karar alındı. Pandemi nedeniyle iş yeri kapalı olan esnafın meskenlerine ait su borcunun 500 TL’ye kadar olan kısmının Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesine karar verildi.

PANDEMİDE KAPALI OLAN ESNAFA 500 TL SU DESTEĞİ

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Aralık Ayı Toplantısı’nın Birinci Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Toplantıda idareden gelen 21, komisyonlardan gelen 5 olmak üzere toplam 26 madde görüşüldü. Toplantıda pandemi nedeniyle iş yeri kapalı olan esnafın iş yerinin kapalı kaldığı süre boyunca, meskeninin tahakkuk eden su borcunun 500 TL’ye kadar olan kısmının Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MESKİ) ödenmesi konusu Meclis’te oy birliği ile kabul edildi.

‘BORÇLARI BİZ KARŞILAYACAĞIZ’

Büyükşehir belediyesi meclis oturumunda konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, “Mersin’de kapanan işyeri sayısı 5 bin 200 civarında. 30 Kasım 2020 tarihli genelge ile olarak kapanan iş yeri sayısı 2500 ile 3 bin civarında. Yaptığımız görüşmelerde, komisyonda yapılan değerlendirmelerde ticaret odalarına bağlı olarak Meclis kararı kapsamına girebilecek her iki genelge açısından 250-300 iş yeri olabileceği belirtilmiş. Gerçek kişiler bunlar. Bunları da bu kapsam içine alıyoruz. Toplamda; meskenlerinde 500 TL’ye kadar olan su borçlarını biz Büyükşehir Belediyesi olarak, dükkânları, iş yerleri kapanan 8 bin 500 esnafın bedelini MESKİ’ye biz ödeyeceğiz. Kapalı oldukları süre içerisinde 500 TL’ye kadar olan su borçlarını Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız” dedi.

 

(MA)

Mersin Büyükşehir Belediyesi esnafın su borcunu ödeyecek
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şivan Perwer Online canlı konser vererek dinleyicisiyle buluşacak
Şivan Perwer Online canlı konser vererek dinleyicisiyle buluşacak
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı