Harran Üniversitesi’nde 4D’li işçilere neden sözleşme verilmiyor? Mobbinge mi maruz kaldılar?

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 4D statüsünde çalışan sağlık işçilerine üniversite yönetimi tarafından sözleşme verilmediği, üstelik kendilerinin sorunlarını dile getiren siyasilerin paylaşımlarını beğenmeleri nedeniyle mobbing uygulandığı iddia edildi.

1078 kez okundu.
Harran Üniversitesi’nde 4D’li işçilere neden sözleşme verilmiyor? Mobbinge mi maruz kaldılar?

Harran Üniversitesi’nde 4D statüsünde çalışan sağlık işçilerinin sorunları bitmek bilmiyor.

NEDEN SÖZLEŞME VERİLMİYOR?

Ruha Haber Ajansı WhatsApp ihbar hattına ulaşan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 4D statüsünde çalışan sağlık işçileri, üniversitede her iş yaptıklarını, aynı mevkide çalışan bütün sağlık çalışanlarına sözleşme verilmediği halde kendilerine sözleşme verilmediklerini iddia etti.

REKTÖRLÜK’E BAĞLI OLANLARA NEDEN SÖZLEŞME VERİLDİ?

Öte yandan 4D statüsünde çalışan ve Rektörük’e bağlı olan aynı mevkideki kişilere sözleşme verilirken, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışan 4D statüsündeki işçilere verilmemesi ise kafalarda soru işareti bıraktı. Rektörlük’te çalışan temizlik görevlisinden güvenlik görevlilerine kadar olan personellere sözleşme verilip diğer 4D statüsündeki sağlık işçilerine haklarının verilmemesi noktasında üniversite yönetiminin nasıl bir cevap vereceği ise merak konusu oldu.

PANDEMİ DE EN ÖNDE YER ALMIŞLARDI!

Öte yandan koronavirüs salgınında canla başla çalışan ve en ön safta duran Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışan 4D statüsündeki işçilerin sözleşmeye neden dahil edilmediği ve Rektörlük’te çalışan aynı mevkideki işçilerle bir tutulmadığı ise bilinmiyor.

MOBBİNG Mİ UYGULANDI?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Sayık Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışan 4D statüsündeki işçilerin sorunlarını dile getirdi. İşçilerde sorunlarını dile getiren ilçe başkanının paylaşımlarını beğenip paylaştı. Ancak işçilerin iddiasına göre, yönetim tarafından yazılanları beğenip paylaşanlara mobbing uygulandı.

696 SAYILI KHK İLE TANINAN HAKLARA DÂHİL OLMAK İSTİYORLAR

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışan 4D statüsündeki işçiler ise 696 sayılı KHK ile tanınan haklara dahil olmak istiyorlar.

 

 RHA

 

Harran Üniversitesi’nde 4D’li işçilere neden sözleşme verilmiyor ? Mobbinge mi maruz kaldılar?
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa’da trafik ışıklarında TikTok rezaleti! Sürücüler şaşkınlıkla izledi
Urfa’da trafik ışıklarında TikTok rezaleti! Sürücüler şaşkınlıkla izledi
İstanbul Valiliği’nden kar yağışı uyarısı
İstanbul Valiliği’nden kar yağışı uyarısı