Ak Parti İlçe Başkanı Deveci'den Sükunet Çağrısı

Şanlıurfa'da 5 kişinin ölümü, 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan arazi kavgasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Bozova İlçe Başkanı Ecz. Süleyman Deveci herkesi sakin olmaya davet etti.

1164 kez okundu.
Ak Parti İlçe Başkanı Deveci'den Sükunet Çağrısı

(Haber Merkezi )-Ak Parti İlçe Başkanı Deveci'den Sükunet Çağrısı.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesi Remzi kırsal mahallesinde akraba olan iki aile arasında çıkan kanlı kavga sonrası AK Parti Bozova İlçe Başkanı Ecz. Süleyman Deveci önemli açıklamalarda bulundu.

5 kişinin hayatını kaybettiği,3 kişinin yaralandığı katliamla ilgili Ak Parti Bozova ilçe Başkanı Ecz.Süleyman Deveci sosyal medya hesabından sukünet çağrısında bulundu. Başkan Deveci açıklamasında "Yüreğimiz yandı" diyerek herkese şu sözlerle seslendi:

"Yaşayan her canlının, yaşadığımız hayat içerisinde bir sınırı var. Hem bizi yaratanın hem devletin hem toplumun belirlemiş sınırları... Önemli olan bu sınır içinde hakkı, hukuku, hakikati doğru yaşamak. İnsanoğlu, hayatı sınırsız görmemeli. Bunca insanın birbirini öldürmesi, canına kast etmesi, hepimizin vicdanını yaralamakta, içimizi sızlatmaktadır.

Bu nasıl bir vicdandır? Toplum olarak birbirimize karşı silahlanıyor olmamızın ve birbirimizi öldürüyor olmamızın anlaşılır bir izahı yoktur.

Toprak için kavga edenler toprağını, evladının geleceği için kavga edenler evladını geride bırakıp gidiyor. En sevdiklerinden oluyor. Yüreğimiz yandı. Bir daha yanmasın diye herkesi uhulet ve suhulet ile hareket etmeye davet ediyorum.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kalanlara ise sabır diliyorum."

"SİLAHSIZLANMADA VALİ ERİN'İN YANINDAYIZ"

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in silahsızlanmaya yönelik çağrıları ve tutumuna dair de ifadeler kullanan Başkan Deveci Vali Erin'e desteğini açıklayarak "Geldiği ilk günden bu yana silah kullanımına ilişkin tutumu herkes tarafından bilinen ancak bir türlü anlaşılamayan Valimiz Sayın Abdullah Erin ‘i bir kez daha saygıyla anıyor, toplum olarak bu yaklaşımına karşı her daim yanında olduğumuzu hatırlatmak isterim"dedi.

# şanlıurfa Karaköprü Remzi Kırsal Mahallesi sonrası Katliam Önemli Çağrı ak parti sağduyu Sükunet Çağrısı. Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci'den ise SON DAKİKA | hayatını olan Olarak bir ilgili gaphaberleri
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı
Ali Babacan:‘Son genel seçimlerin kaybedeni Sayın Erdoğan’dır’
Ali Babacan:‘Son genel seçimlerin kaybedeni Sayın Erdoğan’dır’