Şanlıurfa’dan Yenilikçi Bir Etwınnıng Projesi

Haliliye Bağlarbaşı İlkokulu’ndan İnci AYRANCIOĞLU ve Madrid, İspanya CEIP CIUDAD DE CORDOBA okulundan Jose Luis Segovia Sanchez’in kurucusu olduğu The Mystery Of The Alphabet(Alfabenin Gizemi) adlı eTwinning projesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini aynı projede bir araya getirdi. Öğrenci yaş grubunun farklılaşması ve farklı branşlardan öğretmenlerin aynı projede çalışması projeye ilginç bir hava katıyor.

2831 kez okundu.
Şanlıurfa’dan Yenilikçi Bir Etwınnıng Projesi

The mystery of the alphabet (alfabenin gizemi) isimli projede;

Çocuklardan ilgilendikleri bir konuya göre çeşitli semboller tasarlamaları, tasarladıkları sembollerden alfabelerini oluşturmaları ve bu alfabeler ile çözülmesi gereken kodları belirlemeleri beklenir. Buradaki en dikkat çekici konu, farklı sembolik alfabelerin ortaya çıkmasıdır. Öğrenciler arkadaşlarının yazdığı alfabeyi çözerken bir yandan da kodlama etkinliği gerçekleştirecekler. Bu proje sonucunda herkesin kendine ait bir alanı olduğu ortaya çıkacaktır. Projedeki öğrencilerin oluşturdukları alfabeler, temalar altında toplanarak dijital olarak kitaplaştırılacaktır.

Proje; Şanlıurfa'dan İnci AYRANCIOĞLU ve Burak BAŞER, Madrid'den Jose Luis Segovia Sanchez, Antalya’dan Füsun YENİ, Ordu’dan Ömer USLU ve Emel ATA BAKAL, Çankırı’dan Zeynep İNAN, Hatay’dan Kadriye KOCA, Mersin’den Elif Şahika UZBOZAĞAÇ öğretmenlerimizin ortak çalışmalarıyla yürütülmektedir.

Proje ile öğrencilerin; Hobilerini keşfedebilmesi, Tasarım yapabilmesi, Yaratıcılıklarını geliştirebilmesi, Farklı düşünebilmesi, Empati kurabilmesi, Üretken olabilmesi, Kodlama yapabilmesi, Sembolik olarak düşünebilmesi, İletişim becerilerini geliştirmesi, Özgüvenlerini artırması hedeflenmektedir.

Etwınnıng nedir?

Etwinning, Avrupa merkezli okulların birlikte çalışmalar yapabildiği, projeler geliştirebildiği bir topluluktur. Bu platformla birlikte pek çok ülkeden eğitimciler bir araya gelerek etkin katılımla öğrenciler ile iş birliği içinde çalışmalarını yürütebilir ve yenilikçi yaklaşımlardan faydalanabilirler.

  Projeye Seçilen Öğretmen Afişimiz

Projeye Seçilen Öğretmen Logomuz

Projeye Seçilen Öğrenci Afişimiz

Projeye Seçilen Öğrenci Logomuz

 

Projenin Web Sitesi: https://alfabeningizemi.blogspot.com/

Proje Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Gjk_JCuGgUE&feature=emb_logo

 

Haber: Abdulbaki TURAN

 

 

Şanlıurfa’dan Yenilikçi Bir Etwınnıng Projesi Şanlıurfa’danYenilikçiBirEtwınnıngProjesi urfa bakituran gündem asayiş
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölgede kar yağışı: Köy yolları ulaşıma kapandı
Bölgede kar yağışı: Köy yolları ulaşıma kapandı
Kısıtlamalara uymayan 25 bin kişiye ceza kesildi
Kısıtlamalara uymayan 25 bin kişiye ceza kesildi