ŞİHA-DER Başkanı Dodanlı: 10 Ocak, basın çalışanlarının hak ve haklılık mücadelesinin bir sonucudur

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği (ŞİHADER) Başkanı Ömer Dodanlı, “Bundan tam 60 yıl önce gerçekleştirdikleri mücadelenin sonucunda elde edilen kazanımlar doğrultusunda ilan edilmiş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çok önemli bir zaman dilimi olmuştur. 10 Ocak; basın çalışanlarının hak ve haklılık mücadelesinin bir sonucudur” dedi.

943 kez okundu.
ŞİHA-DER Başkanı Dodanlı: 10 Ocak, basın çalışanlarının hak ve haklılık mücadelesinin bir sonucudur

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği (ŞİHADER) Başkanı Ömer Dodanlı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“GAZETECİLER HALKIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ OLMA SORUMLULUĞU ÜSTLENMİŞ VE HAK VE ADALETİN SAĞLANMASINDA ETKİLİ BİR ARAÇ OLMUŞTUR”

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği (ŞİHADER) Başkanı Ömer Dodanlı, tüm zorluklarına rağmen gazetecilik mesleğini özveriyle sürdürülen bir meslek olduğunu ifade ederek, “Bundan tam 60 yıl önce gerçekleştirdikleri mücadelenin sonucunda elde edilen kazanımlar doğrultusunda ilan edilmiş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çok önemli bir zaman dilimi olmuştur. 10 Ocak, basın çalışanlarının hak ve haklılık mücadelesinin bir sonucudur. Türkiye’nin her noktasında özverili çabaları ile kamuoyuna haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan gazeteciler halkın gözü, kulağı ve sesi olma sorumluluğu üstlenmiş ve hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç olmuştur” dedi.

“MESLEK GRUBUMUZUN RİSKLİ SAYILMASI GEREKMEKTEDİR”

Başkan Ömer Dodanlı mesajında, “ Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülecek olan aşı sürecinde de basın mensuplarının riskli grupta yer alması gerekmektedir. Salgın döneminde kesintisiz hizmet sunan ve kamuoyunu aydınlatan basın mensuplarının, ilk aşı olacaklar listesinde yer almaması, verilen emek ve mücadelenin göz ardı edilmesi demektir. Dünya genelinde yüzlerce basın mensubu korona virüs sebebiyle hayatını kaybederken, meslek grubumuzun riskli sayılması gerekmektedir” diye konuştu.

“YERELDE HALKIN SESİ OLABİLMESİ İÇİN MADDİ OLARAK DESTEKLENMESİ ELZEMDİR”

Pandemiden ekonomik anlamda olumsuz etkilenen basın kuruluşlarının yoğunlukta olduğunu belirten Dodanlı, “2020 yılının Mart ayından bu güne kadar, pandeminin olumsuz ekonomik seyrinden maalesef ki basın mensupları da payına düşeni almış oldu. Salgın ile mücadeleye yenilip, kapanan basın kuruluşları ve işsiz kalan basın çalışanları mevcut. Özellikle yerel basının süreci atlatabilmesi ve yerelde halkın sesi olabilmesi için maddi olarak desteklenmesi elzemdir. Basın kuruluşlarının devlet tarafından kredi ve teşviklerle desteklenmesi bu sürecin rahat aşılması açısından çok önemlidir. Gazetecilik mesleğinin hakkını vermek için özveriyi, güç koşulları, bir yaşam biçimi olarak kabullenmiş tüm gazeteci meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

 

# SON DAKİKA | Olarak bir başkan olan şanlıurfa Sağlık tarafından
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biden: Dünyayla yeniden ilişki kuracağız
Biden: Dünyayla yeniden ilişki kuracağız
Kovid-19'da son 24 saat: 159 can kaybı
Kovid-19'da son 24 saat: 159 can kaybı