KESK: Elektrik kesintileri halkı mağdur ediyor

HAKKARİ - KESK Hakkari Şubeler Platformu, VEDAŞ'ın "Kaçak kullanım" gerekçesiyle yaptığı elektrik kesinlerinin halkı mağdur ettiğini belirtti.

490 kez okundu.
KESK: Elektrik kesintileri halkı mağdur ediyor

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Hakkari Şubeler Platformu, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından yapılan elektrik kesintilerine ilişkin sendika binasında açıklama yaptı. 

Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Zirek, elektrik kesinleriyle birlikte suların da kesildiğini belirtti. Zirek, "Kesintiler, evde hastası bulunanların, oksijen desteği alarak hayatını sürdürmek zorunda olan insanların, online eğitim veren öğretmenlerin ve alan öğrencilerin yaşamını güçleştirmektedir. Kesintiler nedeniyle büyük mağduriyetler yaşanmaktadır" dedi.

VEDAŞ'A ÇAĞRI

"Kayıp ve kaçak kullanımın" elektrik kesintisine gerekçe gösterildiğini aktaran Zirek, kesintilerin evlerdeki elektronik malzemelere de zarar verdiğine işaret etti. Kesinti öncesinden abonelere bilgi verilmesi gerektiğine vurgu yapan Zirek, "Bildirimli veya bildirimsiz günlük 12 saati aşan kesintiler için her bir aboneye tazminat ödenmek zorunda. VEDAŞ yetkililerini elektrik kesintilerine son vermeye, halkımızın kaliteli ve kesintisiz enerji alması için gerekli altyapı çalışmalarını hızlı şekilde tamamlanması çağrısı yapıyoruz" diye belirtti. 

 

(MA)

KESK Elektrik kesintileri halkı mağdur ediyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şivan Perwer Online canlı konser vererek dinleyicisiyle buluşacak
Şivan Perwer Online canlı konser vererek dinleyicisiyle buluşacak
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı