İl Sağlık Müdürü açıkladı: Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi

AJANS/RHA-Özel Haber) – Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, “Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi” dedi.

975 kez okundu.
İl Sağlık Müdürü açıkladı: Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi

Tükiye’de ilk aşı uygulamaları başladı. Aşının ilk dozunu dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptı.

Çin’den getirilen 3 milyon doz CoronaVac aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Laboratuvarları’ndaki 14 gün süren analizlerinin sona ermesinin ardından dün akşam saatlerinde acil kullanım izni verilmişti. Bu kapsamda Şanlıurfa'ya CoronaVac aşısı, sabah saatlerinde sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

MÜDÜR ERKUŞ’TA AŞI OLDU

Bugün de Şanlıurfa’da CovonaVac aşısı İlk Sağlık Müdürlüğünde İl Müdürü Emre Erkuş’a yapıldı.

Konuyla ilgili Ruha Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Erkuş bugün itibariyle kentte ilk koronavirüs aşısının sağlıkçılara yapıldığını bildirdi.

 “ŞANLIURFA’YA 30 BİN DOZ AŞI GELDİ”

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşının geldiğini ifade ederek, “Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi. Tüm Türkiye’ye o şekilde dağıtıldı. Yani su anda bakanlık sisteme yavaş yavaş giriliyor. Çin’den Türkiye’ye 3 milyon doz aşı gelmişti, 10 milyon doz aşı daha gelecek. Toplumdaki risk grubuna göre yavaş yavaş yapılmaya başlanıyor. MRHS üzerinden randevu alınmak suretiyle aşılar randevu şeklinde yapılacak. Sağlık ocaklarında aşı odası olduğu için orada da yapılacak” dedi.

“URSU HASTANESİ’NİN TAMAMINI AŞI MERKEZİ OLACAK ŞEKİLDE AYARLADIK”

Müdür Erkuş, Ursu Hastanesi’nin aşı merkezi olarak ayarlandığını belirterek, “Ursu Hastanesi’nin iki katını aşı merkezi olacak şekilde ayarladık. Ursu Hastanesi’nin yanı sıra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, onun haricinde de ilçe hastaneleri, üniversite hastanesi ve özel hastanelerde de de yapılacak. Koronavirüs aşısında herhangi bir ücra söz konusu değil” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü açıkladı: Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biden: Dünyayla yeniden ilişki kuracağız
Biden: Dünyayla yeniden ilişki kuracağız
Kovid-19'da son 24 saat: 159 can kaybı
Kovid-19'da son 24 saat: 159 can kaybı