Ak Parti İl Başkanlığı için hareketli saatler! Aday sayısı 4’e kadar düştü

Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından gözler AK Parti İl Başkanlığı’na çevrildi. Yaklaşık 400 kişinin başvuru yaptığı il Başkanlığı görevi için yapılan başvurular arasında isimlerin Genel Merkez tarafından 4’e kadar düşürüldüğü öğrenildi.

1036 kez okundu.
Ak Parti İl Başkanlığı için hareketli saatler! Aday sayısı 4’e kadar düştü

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şubat ayı içerisinde yapılması planlanan kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

YILDIZ KONGREYE KADAR GÖREVİ YÜRÜTECEK

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şubat ayı içerisinde yapılması planlanan kongrede aday olmayacağını açıklamıştı. Aday olmayacağını açıklayan Bahattin Yıldız, Şubat ayında yapılması planlanan kongreye kadar görevi yürütecek ve daha sonrasında yeni seçilecek il başkanına görevi devredecek.

KONGRENİN ŞUBAT AYININ SONUNA KADAR YAPILMASI PLANLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada il kongrelerinin Şubat ayı sonuna kadar yapılmasını planladıklarını söyledi. Buna göre, farklı bir durum olmazsa Şanlıurfa AK Parti İl Kongresi’nin de Şubat ayı sonuna kadar yapılması planlanıyor.

400 KİŞİYE YAKIN BAŞVURU YAPILDI

Gözler AK Parti İl Başkanlığı’na çevrilirken, Şanlıurfa’dan yaklaşık 400 kişinin Ak Parti Genel Merkezi’ne İl Başkanlığı için başvurduğu da gelen kulis bilgileri arasında.

ADAY SAYISI 4’E KADAR DÜŞTÜ

Gözler AK Parti İl Başkanlığı’na çevrilirken, Şanlıurfa’dan yaklaşık 400 kişinin Ak Parti Genel Merkezi’ne İl Başkanlığı için başvurduğu da gelen kulis bilgileri arasında. Ancak Ak Parti Genel Merkezi’nin başvurular arasında eleme yaptığı ve aday sayısını 4’e kadar düşürdüğü öğrenildi.

İŞTE O 4 İSİM!

Ak Parti Genel Merkezi’nin başvurular arasında eleme yaptığı ve aday sayısını 4’e kadar düşürdüğü öğrenildi. Şanlıurfa kamuoyu bu 4 dört ismi merak ederken, Ruha Haber Ajansı 4 isme de ulaştı.

İşte o isimler:

1.        Ali Acar,

2.       Avukat Bekir Kan

3.       Ali İhsan Delioğlu

4.       Avukat Nihat Kılıç

 

RHA

Ak Parti İl Başkanlığı için hareketli saatler! Aday sayısı 4’e kadar düştü
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Van'da silahlı saldırı
Van'da silahlı saldırı
Van’da 3,6 büyüklüğünde deprem
Van’da 3,6 büyüklüğünde deprem