Şanlıurfa Emniyet’inden horoz dövüşü operasyonu!-(Video)

Şanlıurfa Emniyet’inden horoz dövüşü operasyonu! 17 adet horoz ele geçirildi

922 kez okundu.
Şanlıurfa Emniyet’inden horoz dövüşü operasyonu!-(Video)

Ring yapıp horozları dövüştürerek kumar oynayanlara baskın yapan Şanlıurfa polisi, 17 horozu telef olmaktan kurtardı. Kumar oynatan kişiye ve pandemi kurallarına uymayanlara para cezası uygulandı.

ekiplerince kumar oynanmasına yer ve imkân sağlama suçunun tespitine yönelik araştırma yapıldı.

Fırat Mahallesi üzerinde faaliyet gösteren yerde çok sayıda kişinin katılacağı bir organizasyonunun planlandığı ve bu adreste Horoz Dövüşü yaptırılacağı bilgisi elde edilmesi üzerine belirlenen yere operasyon düzenlendi.

Yapılan aramada, horoz dövüşü yaptırmak amacıyla düzenlenmiş 5x5 metre uzunluğunda ring alanı, iş yerinde bulunan ve dövüşte kullanıldığı değerlendirilen 17 adet horoz, içerisinde horoz isimlerinin, şahıs ve para miktarlarının yazılı olduğu defter, horozların gaga ve ayaklarını sivrileştirmeye yarayan yeğe ve horozların tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirildi.Yapılan aramada, horoz dövüşü yaptırmak amacıyla düzenlenmiş 5x5 metre uzunluğunda ring alanı, iş yerinde bulunan ve dövüşte kullanıldığı değerlendirilen 17 adet horoz, içerisinde horoz isimlerinin, şahıs ve para miktarlarının yazılı olduğu defter, horozların gaga ve ayaklarını sivrileştirmeye yarayan yeğe ve horozların tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlilerince Ü. T. isimli şahsa 5199 sayılı kanununa muhalefet suçundan 17 horoz için toplamda 105 bin 400 TL idari para cezası uygulandı. El konulan 17 adet horoz Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Öte yandan alanda bulunan 71 kişiye pandemi kurallarına uymadığı gerekçesiyle idari para cezası uygulandı.

Şanlıurfa Emniyet’inden horoz dövüşü operasyonu! 17 adet horoz ele geçirildi Emniyet’inden horoz dövüşü operasyonu! 17 adet horoz ele geçirildi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korgeneral Osman Erbaş düşen helikopterde hayatını kaybetti
Korgeneral Osman Erbaş düşen helikopterde hayatını kaybetti
Koca: Risk haritası 15 günde bir yayınlanacak
Koca: Risk haritası 15 günde bir yayınlanacak