TFF'den Amatör Maçlar ile ilgili Flaş karar !

TFF, amatör liglerin Nisan'da başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

1478 kez okundu.
TFF'den Amatör Maçlar ile ilgili Flaş karar ! Advert

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), amatör ligler ile ilgili yaptığı değerlendirmede sonuca vardı. TFF Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda amatör liglerin  17-18 Nisan'da başlatılmasına karar verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, "2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Ligleri ile ilgili kararlar açıklandı 26.2.2021
2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Ligleri ile ilgili kararlar açıklandı.

Covid-19 salgını nedeniyle amatör futbol sahalarının antrenman ve müsabakalara kapatılması ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle amatör futbol müsabakalarının oynatılması ile ilgili bir takvim oluşturulamamıştı.

Gelinen süreçte Türkiye Futbol Federasyonu, futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına, bununla birlikte şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verdi.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık bir sürede tamamlanacak.

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig 52 gruptan oluşacak olup, gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3. Lig’ine çıkma hakkı kazanacak.

Müsabakalar 17-18 Nisan 2021 tarihlerinde başlatılacak. Grupların oluşumu ve 2020-2021 sezonu ayrıntılı BAL Statüsü önümüzdeki günlerde açıklanacak olup, grupların açıklanması sonrası grup kuraları ve fikstür çekimi yapılacak"ifadelerine yer verildi.

 

# TFF'den SON DAKİKA İle amatör kararı Amatör Maçlar Flaş karar !. SON DAKİKA | bir Olarak Yer 2.. olan yapılan Nisan'da başlatılmasına amatör liglerin tff karar verildiğini duyurdu.. ilgili
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bilanço Ağırlaşıyor,Ağır hasta sayısında rekor artış
Bilanço Ağırlaşıyor,Ağır hasta sayısında rekor artış
Akdeniz’de 4.4 büyüklüğünde deprem
Akdeniz’de 4.4 büyüklüğünde deprem