Şanlıurfa'da kablo hırsızlığı: 3 gözaltı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çeşitli tarihlerde bap, bahçe ve tarlalarda bulunan trafolarda bakır kabloları çaldıkları iddiasıyla 3 şüpheli gözaltına alındı.

2259 kez okundu.
Şanlıurfa'da kablo hırsızlığı: 3 gözaltı Advert

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çeşitli tarihlerde bap, bahçe ve tarlalarda bulunan trafolarda bakır kabloları çaldıkları iddiasıyla 3 şüpheli gözaltına alındı.

Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, farklı tarihlerde bağ, bahçe ve tarlalarda özel trafolarda ve su kuyularında bakır kablolarının çalınması üzerine çalışma başlattı.

Söz konusu kabloları çaldıkları gerekçesiyle M.T, A.P. ve M.K, jandarma ekiplerinin teknik ve fiziki takipleri sonucunda düzenlediği operasyonla suç üstü yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada,

"Şanlıurfa İli Siverek ilçesinde çeşitli tarihlerde meydana gelen Bağ-Bahçe ve Tarlalarda bulunan özel trafolar ile kuyulara ait bakır kabloların çalan şüphelilerin tespitine yönelik olarak Şanlıurfa İl J.K.lığının Dedektifleri olan JASAT ve Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT timlerince müşterek icra edilen 30 günlük MOBESE ve PTS. İncelemesi sonucu şüpheli araç ve şahıslar fiziki takibe alınmış ve çalınan kablolar ile beraber M.T., A.P. ve M.K. isimli şüpheliler 13.03.20121 günü suç üstü yakalanmışlardır. Şüphelilerin Siverek, Hilvan ilçeleri başta olmak üzere Şanlıurfa'nın çeşitli ilçelerinde 19 faili meçhul olayı da gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir..Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Şanlıurfa'da kablo hırsızlığı: 3 gözaltı

ŞANLIURFA VALİLİĞİ İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ JANDARMA BASIN DUYURUSU

1.Şanlıurfa İli Siverek ilçesinde çeşitli tarihlerde meydana gelen Bağ-Bahçe ve Tarlalarda bulunan özel trafolar ile kuyulara ait bakır kabloların çalan şüphelilerin tespitine yönelik olarak Şanlıurfa İl J.K.lığının Dedektifleri olan JASAT ve Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT timlerince müşterek icra edilen 30 günlük MOBESE ve PTS. İncelemesi sonucu şüpheli araç ve şahıslar fiziki takibe alınmış ve çalınan kablolar ile beraber M.T., A.P. ve M.K. isimli şüpheliler 13.03.20121 günü suç üstü yakalanmışlardır. Şüphelilerin Siverek, Hilvan ilçeleri başta olmak üzere Şanlıurfa'nın çeşitli ilçelerinde 19 faili meçhul olayı da gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

2.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, her türlü aranan şahısların yakalanması ve uyuşturucu madde tacirlerinin faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın sağlıklı, huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

# Siverek'te Şanlıurfa'da 3 gözaltı bakır kablo hırsızlığı kablo hırsızlığı SON DAKİKA şanlıurfa Olarak olan siverek yapılan ilçe gelen gaphaberleri ruhanews asayiş polis
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama
Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama
Batman’da sağlık çalışanlarına saldırı
Batman’da sağlık çalışanlarına saldırı