Siverek'teki Kablo hırsızları tutuklandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kablo çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli mahkemece tutuklandı.

1256 kez okundu.
Siverek'teki Kablo hırsızları tutuklandı Advert

Şanlıurfa merkez ve Siverek ilçesinde çeşitli tarihlerde meydana gelen Bağ- Bahçe ve Tarlalarda bulunan özel trafolar ile kuyulara ait bakır kabloların çalındığı ihbarı alan Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Dedektifleri ve Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı timlerince hırsızlığı gerçekleştiren kişileri tespit etmek amacıyla çalışma başlattı.

JASAT, yaptığı operasyonla hırsızlığı gerçekleştiren 3 kişiyi çaldıkları kablolarla suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan şüpheliler şlmlerinin ardından, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

JANDARMA BASIN DUYURUSU

1.Şanlıurfa İli Siverek ilçesinde çeşitli tarihlerde meydana gelen Bağ-Bahçe ve Tarlalarda bulunan özel trafolar ile kuyulara ait bakır kabloların çalan şüphelilerin tespitine yönelik olarak Şanlıurfa İl J.K.lığının Dedektifleri olan JASAT ve Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT timlerince müşterek icra edilen 30 günlük MOBESE ve PTS. İncelemesi sonucu şüpheli araç ve şahıslar fiziki takibe alınmış ve çalınan kablolar ile beraber M.T., A.P. ve M.K. isimli şüpheliler 13.03.20121 günü suç üstü yakalanmışlardır. Şüphelilerin Siverek, Hilvan ilçeleri başta olmak üzere Şanlıurfa'nın çeşitli ilçelerinde 19 faili meçhul olayı da gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

2.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, her türlü aranan şahısların yakalanması ve uyuşturucu madde tacirlerinin faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın sağlıklı, huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

# Siverek'teki Siverek'teki Kablo hırsızları t şanlıurfa Kablo hırsızları utuklandı tutuklandı SON DAKİKA | siverek gelen hırsızlığı ilçe gözaltına alınan
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama
Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama
Batman’da sağlık çalışanlarına saldırı
Batman’da sağlık çalışanlarına saldırı