Ak Parti İl Başkanı Kırıkçı'dan açıklamalar! DEDAŞ, Şehir Hastanesi, derslik sayısı, tablet

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, kentin sorunlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

1926 kez okundu.
Ak Parti İl Başkanı Kırıkçı'dan açıklamalar! DEDAŞ, Şehir Hastanesi, derslik sayısı, tablet Advert

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, toplantıda Ankara'da yaptığı temaslarda Şanlıurfa için istenilenleri açıkladı.

İl Başkanı Kırıkçı, şehir hastanesi, DEDAŞ, derslik sayısı, GES ve tablet gibi önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı'nın toplantısından öne çıkanlar:

“GES MEVZUSU TORBA YASASI İLE İNŞALLAH ÇÖZÜLECEK”

"Mahsul tarlada enerji yok su yok. Bu bizi rahatsız etti. Ankara'ya gittik gerekli görüşmeleri yaptık. Enerji sorunu kendi içerisinde farklı planlamalar ile çözülmesi gerekiyor. Acil olan suyu bırakmaktı. Yoğun temaslarımız neticesinde bunu bıraktık. Mahsul şimdi sulanıyor çok şükür. Her yıl yaşadığımız bu sorunu yetkililer ile müzakereye oturttuk. Çiftçilerin kendi enerjilerini kendileri üretmesi noktasında GES teklifimiz oldu. Bakanlık bunun engel olduğunu söylediğinde biz de yasa çerçevesinde çözülmesi gerektiğini ifade ettik. GES mevzusu torba yasası ile inşallah çözülecek. Eğer mesele kent meselesi ise burada STK siyaset basın ve diğer dinamiklerin birbirinden farklı durmaması lazım. Mesele sadece siyasetin meselesi değil. Siyaset gücünü halktan alır. Siyaset kurumunun arkasında halk basın STK yoksa güçlü olamaz. Ondan bizim size ihtiyacımız var.

“TABLET NOKTASINDA DA BİR TALEBİMİZ OLDU”

Genç nüfusa sahip bir iliz. Her ne kadar derslik sayısı 23 bunu aşmış olsa da bu artış hızına yetişemeyen bir nüfus var. Milli Eğitim Bakanlığı'mdan bununla ilgili bir talepte bulunduk. Bakanlık Urfa'ya öncelik vereceklerini ve bunu ivedikle çözeceklerini söylediler. Tablet noktasında da bir talebimiz oldu.

“MART AYINDA İNŞALLAH BU SÜREÇ BAŞLAYACAK”

Sağlık Bakanlığı'nın ziyaretimiz oldu. Şehir hastanesinin işlemleri bitmiş yüklenici firma işlemeleri bitmiş. Mart ayında inşallah bu süreç başlayacak. Şehir hastanesi çok uzak çok konuşuldu. İlk şehir hastanesi konuşulduğu zaman Eyyubiye 400 yataklı hastanesini yapamayız dedi bakanlık. Burada iki yıllık bir gecikme oldu Eyyubiye devlet Hastanesi nedeniyle. Biraz gecikmesinin altında Eyyubiye devlet hastanesinin yapımı var. Mart ayı içerisinde ona başlayacaklar. "

AK Parti İl Başkanı KIRIKÇI BASINLA BULUŞTU

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman KIRIKÇI, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman KIRIKÇI, Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil EŞİYOK, Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve İl başkan yardımcılarıyla birlikte  ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundular.

Başkan Kırıkçı, düzenlediği Basın toplantısında, Göreve Gelişinin 1. Ayını değerlendirdi, Şanlıurfaya yapılacak yatırımlar, ildeki sorunların çözümü ve Ankara temasları hakkında bilgilendirmelerde bulundu, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Başkan KIRIKÇI yaptığı açıklamada, Koronavirüsle mücadelede  AK Parti Hükümetlerinin salgına karşı yürüttüğü mücadeleyi anlattı. Daha sonra İnsan hakları eylem planı, ekonomik reform paketi ve bilgilendirmelerde bulundu. Şanlıurfa özelinde ise Başkan KIRIKÇI, Teşkilat çalışmaları, Ankara temasları, DEDAŞ sorunu, çiftçilerin talepleri, GES Çalışmaları, Şehir Hastanesi, Hızlı Tren, GAP Projesi, Eğitimde gelinen son nokta, sağlıkta gelinen son nokta, Aşılama konusunda Şanlıurfa'daki son durum konularında basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu.

Basın toplantısının son kısmında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan KIRIKÇI, toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkürlerini sunarak bitirdi.

# ak parti Şanlıurfa Basınla Bir Araya Geldi İl Başkanlığına Seçilen Kırıkçı bir başkanı başkan SON DAKİKA | şanlıurfa Geldi bir araya yeni olan her Sağlık ise
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege Denizi’nde deprem
Ege Denizi’nde deprem
Barış Annesi Muhlise Kına yaşamını yitirdi
Barış Annesi Muhlise Kına yaşamını yitirdi