Akşener DEDAŞ’a yüklendi: Başımızda öyle bir bela var ki DEDAŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Urfa'dan Batman'a başımızda öyle bir bela var ki DEDAŞ. Çiftçi ekip biçmek için hazır bekliyor. Öyle bir düzen kurulmuş ki kimsenin dermanı yok. Çiftçimiz astronomik faturalardan illallah etmiş. 300 bin lira, 500 bin lirayı bulan cezalar var” dedi.

942 kez okundu.
Akşener DEDAŞ’a yüklendi: Başımızda öyle bir bela var ki DEDAŞ Advert

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu.

Geçen hafta Şanlıurfa ve Mardin'de vatandaşlarla buluştuğunu söyleyen Akşener bölgede yaşanan DEDAŞ sorununa da değindi.

“ÇİFTÇİMİZ ASTRONOMİK FATURALARDAN İLLALLAH ETMİŞ”

DEDAŞ’ın bölge sorunu olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Urfa'dan Batman'a başımızda öyle bir bela var ki DEDAŞ. Çiftçi ekip biçmek için hazır bekliyor. Öyle bir düzen kurulmuş ki kimsenin dermanı yok. Çiftçimiz astronomik faturalardan illallah etmiş. 300 bin lira, 500 bin lirayı bulan cezalar var. Sistem hem vatandaşın sırtında yük, hem de devletten vergi aşırıyor. Utanmıyor musunuz? Urfa'da öğrencilerimiz tabletsiz, gençlerimiz umutsuz, babalar çaresiz, tarlalar hüzünlü. Yağmur yerine yağan elektrik cezaları derman bırakmamış” dedi.

“ÇİFTÇİYE DE HİÇBİR ŞEY KALMIYOR”

Meral Akşener, hesaba yatırılan paradan çiftçiye bir şey kalmadığını belirterek, “Mardinli çiftçi kardeşimin söyledikleri yenilir yutulur değil. Bir zulme dikkatinizi çekmek istiyorum. Çifçiye verilen destekleme primi var ya. O Ziraat Bankası’ndaki bir hesaba yatıyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeni bir sistem kurulmuş. Çiftçinin alacağı önce o hesaba gidiyor ve DEDAŞ’ın alacağı varsa o paradan kesiliyor. Çiftçiye de hiçbir şey kalmıyor. Lafa geldi mi "çiftçimize şöyle prim verdik" böyle destek olduk diye hava atıyorsunuz” diye konuştu.

 

RHA

Akşener DEDAŞ’a yüklendi: Başımızda öyle bir bela var ki DEDAŞ
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siirt’te trafik kazası
Siirt’te trafik kazası
Derik’teki silahlı kavga: Bir ölü 2 yaralı
Derik’teki silahlı kavga: Bir ölü 2 yaralı