Şanlıurfa'ya Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan atandı

Müftüler kararnamesi resmi gazetede yayımlandı.14 ilin müftüsü değişti. Buna göre Şanlıurfa İl Müftülüğü görevine Şırnak il Müftüsü Ramazan Tolan atandı.

1014 kez okundu.
Şanlıurfa'ya Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan atandı Advert

Şanlıurfa'ya Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan atandı

Şırnak İl Müftülüğü görevine Şırnak il Müftüsü Ramazan Tolan atandı.
Diyanet İşleri Başjanlığı atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının ardından resmi gazetede yayımlandı.

Müftüler kararnamesinde Şanlıurfa İl Müftülüğü yapan Ramazan Taştan Şırnak'a Taştan'ın yerine Şırnak İl Müftüsü Ramazan Tolan getirildi.

Ramazan Tolan kimdir?

Elazığ'ıni Maden ilçesi Kaşlıca köyünde 02.04.1961'de doğan Ramazan Tolan, ilkokulu kendi köyünde, ortaokulu ise Maden ilçesinde bitirdi. 1980 yılında Elazığ İmam-Hatip Lisesinden mezun olan Tolan, 1985 yılında da Erzurum Atatürk Üniversitesini bitirdi. Aynı yıl girdiği Müftülük ve Vaizlik Sınavını kazanarak 05.11.1985 de Antalya H. Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde 3 ay hizmet içi kursa katıldı.

19 Ocak 1986'da Bitlis'in Adilcevaz İlçe Vaizliğine atanan Tolan, 1 Nisan 1986 -1 Ağustos 1987 tarihleri arasında Ankara Polatlı ve Şanlıurfa'da muvazzaf askerlik görevini tamamladı.

1989 Ağustos ayında Bitlis'in Mutki İlçe Müftülüğüne atanan Tolan, 1991 Ekim ayında Elazığ'ın Alacakaya İlçe Müftülüğü, 1996 yılında, Karakoçan ilçe Müftülüğü, 05.09 2005 yılında da Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçe Müftülüğü görevinden sonra, 27.08.2012 tarihinden bu yana da Diyarbakır'ın Sur ilçe müftülüğü görevini sürdürüyordu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın uzun süredir beklediği ve 40"a yakın müftüyü ilgilendiren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzalayarak Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Şırnak İl Müftüsü olan Ramazan Tolan evli ve 4 çocuk babası olup Arapça bilmektedir.

 

RHA

Şanlıurfa'ya Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan atandı atanan müftünRamazan Tolan kimdir? Şanlıurfa'ya atandı Şırnak Müftüsü Şanlıurfa'ya Ramazan Tolan şanlıurfa ise Atandı yayımlandı SON DAKİKA | erdoğan 2.. resm
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
NASA yarışmasında birincilik Van Gölü fotoğrafının
NASA yarışmasında birincilik Van Gölü fotoğrafının
‘Artık isyan ediyorum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum’
‘Artık isyan ediyorum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum’