Başkan Ekinci’nin Zaferi Viranşehir için “tarihi” karar-(VİDEO)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, olağanüstü toplanıp, Viranşehir’in imar sorununa son noktayı koyan kararı aldı.

1116 kez okundu.
Başkan Ekinci’nin Zaferi Viranşehir için “tarihi” karar-(VİDEO) Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, olağanüstü toplanıp, Viranşehir’in imar sorununa son noktayı koyan kararı aldı.

Başkan Ekinci, bu kararla artık yapılaşma İçin ruhsat sorunu kalmadığını belirterek, Viranşehir halkına tarihi müjde verdi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Başkan Salih Ekinci ile tarihi bir gün daha yaşadı. Göreve geldiği günden itibaren yoğun çaba verdiği imar sorununa son noktayı koyan Başkan Ekinci, bu konuda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlar ile Büyükşehir Belediye Meclisine teşekkür etti.

Son yerel seçimlerde Viranşehir halkını ilk kez AK Belediyecilik hizmeti ile tanıştırıp tarihe geçen Başkan Salih Ekinci, “ Viranşehir imarı” gündemi ile olağanüstü toplanan Büyğkşehir Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada, yıllarca verdikleri mücadeleyi özetledi.

Sadece yerelse değil Ankara nezdinde yoğun bir uğraş veren Başkan Ekinci, “Bildiğiniz gibi 2013 yılında, önceki belediye yönetimi dönemde kamu kurumlarının görüşü alınmadan hazırlanan imar planımız ve DSİ Bölge Müdürlüğü’nce açılan dava sonucu iptal edilmişti. Biz göreve gelir gelmez
ilgili kamu kuruluşlarının görüşleri alınıp, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak imar planımızı hazırladık” hatırlatması yaparak, şöyle devam etti:

“Bu kapsamda son adımı bugün atmış bulunuyoruz. Artık ilçemiz yapılaşmaya açılabilecek. İmar sorunu yüzünden hem biz yöneticiler hem halkımız mağdur oluyordu. Artık bu sorunu gündemden kaldırdık. Ruhsat verme konusunda yaşadığımız sıkıntılar bitiyor. İlçemiz çağdaş bir kent kimliğine bürünecek.

Bu konuda her zaman tanınızda olan ilgili bakanlıklarımıza, kamu kurum ve kuruluşları ile Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Zeynel Abidin Beyazgül başta olmak üzere imar komisyonu ve Meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkürü borç biliyorum. Viranşehir halkı bu hizmeti unutmayacak.”

Başkan Ekinci, Viranşehir halkına tarihi müjdeyi vererek, hayırlı uğurlu olmasını dilediğini sözlerine ekledi.


 

# tarih Viranşehir için “tarihi” karar yazdı. Başkan Ekinci’nin Zaferi Başkan Ekinci bir kez daha Viranşehir’in İmar Planına Son Nokta. şanlıurfa SON DAKİKA | olağanüstü olan bir Büyükşehir Belediyesi viranşe
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
NASA yarışmasında birincilik Van Gölü fotoğrafının
NASA yarışmasında birincilik Van Gölü fotoğrafının
‘Artık isyan ediyorum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum’
‘Artık isyan ediyorum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum’