Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü duyurdu: Yarın düzenlenecek

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından duyurduğu "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" paylaşımının ardından Şanlıurfa caddelerinde kırmızı çizgiler çekilecek.

1032 kez okundu.
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü duyurdu: Yarın düzenlenecek Advert

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarından aynı anda duyurmuştu. Ülke genelinde herkesin merak ettiği bu paylaşımda Bakan Soylu, “30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" dedi.

Bakan Soylu’nun sosyal medyada yaptığı bu paylaşım sonrasında 81 il valiliğe gönderilen resmi yazıyla birlikte “Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” dendi.

Bakan Soylu'nun açıklamasından sonra Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'de konuyla ilgili açıklama yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü yarın Topçu Meydanında ve il merkezinde bulunan 58 okul ve yaya geçitlerinde “Önce Yaya Uygulaması” etkinliği düzenlenecek.

Konuyla ilgili İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İçişleri Bakanlığımız tarafından "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmiş, “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” hayata geçirilerek ülke genelinde eş zamanlı olarak etkinlikler düzenlenmiştir. Yapılan çalışmaların devamı niteliğinde 2021 yılı süresince bu trendin devam ettirilerek yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, 30 Mart 2021 Salı günü 12:00-15:00 saatleri arasında tüm illerimizde eş zamanlı olarak Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinliklerin düzenleneceği bildirilmiştir.

Bu kapsamda İl Valimiz Sayın Abdullah ERİN, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Selçuk DOĞUŞ ve protokolün katılımlarıyla Topçu Meydanında ve il merkezinde bulunan 58 okul ve yaya geçitlerinde 30 Mart 2021 Salı günü 12:00-15:00 saatleri arasında tüm il/ ilçelerimizde eş zamanlı olarak “Önce Yaya Uygulaması” etkinliği düzenlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

RHA

Olarak şanlıurfa bulunan ilk SON DAKİKA | bir ilgili 2021
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama
Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama
Batman’da sağlık çalışanlarına saldırı
Batman’da sağlık çalışanlarına saldırı