Afganistan’da 3 kadın sağlıkçı suikast sonucu yaşamını yitirdi

Geçtiğimiz günlerde 3 kadın gazetecinin suikast sonucu yaşamını yitirdiği Afganistan’da, bu kez 3 sağlık çalışanı kadın öldürüldü.

1660 kez okundu.
Afganistan’da 3 kadın sağlıkçı suikast sonucu yaşamını yitirdi Advert

Afganistan'ın Nangarhar vilayetinde, çocuk felci aşısı programında görevli sağlık çalışanı 3 kadın uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cinayetler, ülkenin doğusundaki Celalabad kentinde işlendi. 
 
Edinilen bilgilere göre, saldırılardan ilki Celalabad kentinin Mecburabad bölgesinde meydana geldi. Aşı kampanyası yürüten bir kadın görevli, silahlı kişilerin saldırına uğradıktan sonra hayatını kaybetti. İlk saldırının ardından bir saatten kısa bir süre geçmişken, Celalabad'ın Lal Kasim Ağa bölgesinde ikinci suikast işlendi. Olayda çocuk felci aşı kampanyasında çalışan 2 kadın uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. 
 
Resmi kaynaklar saldırılarla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmazken, şu ana kadar suikastları üstlenen de olmadı.
 
BARIŞ SÜRECİ 
 
Afganistan hükümetiyle Taliban arasındaki barış görüşmelerinin başlamasından bu yana kent merkezlerinde sık sık suikastlar düzenleniyor. Son olarak yine Celalabad'da 3 kadın gazeteci öldürüldü, saldırıları DAİŞ üstlendi. Hükümet bu suikastların birçoğundan Taliban'ı sorumlu tutarken, Taliban ise bu suçlamayı reddediyor.

 

(MA)

Afganistan’da 3 kadın sağlıkçı suikast sonucu yaşamını yitirdi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
NASA yarışmasında birincilik Van Gölü fotoğrafının
NASA yarışmasında birincilik Van Gölü fotoğrafının
‘Artık isyan ediyorum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum’
‘Artık isyan ediyorum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum’