Turizm eylem planı masaya yatırıldı

Sayın Basın Mensubu Bozova ilçesi Stratejik Turizm Eylem Planı çalışmaları 2020 yılı Kasım ayında başlatılmış olup, hazırlanan çalışmaların taslaklarını değerlendirmek üzere ŞTGAŞ koordinasyonunda 01.04.2021 tarihinde çalıştay düzenlenmiştir.

1021 kez okundu.
Turizm eylem planı masaya yatırıldı Advert

 Bozova Belediyesi, Bozova Kaymakamlığı, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Harran Üniversitesi Turizm ve Otel İşletme Bölümü, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, DSİ. 15. Bölge Müdürlüğü, ŞURO, ŞUTUDER temsilcileri çalıştaya katılmış, görüş ve önerilerde bulunmuştur. Bozova Kaymakamı Sn. Akın Oruç ,Bozova Belediye Başkanı Sn. Suphi Aksoy, Bozova Belediye Başkan Yardımcısı Sn. İlhan Ziro ve ve ŞTGAŞ Genel Müdür Sn. Mehmet Uncu’nun başkanlığında gerçekleştirilen çalıştayda Bozova İlçesinde turizm sektörünün gelişmesi için ihtiyaç duyulan altyapı gereksinimleri tartışılmıştır.

Bozova ilçesinin sahip olduğu doğal, kırsal-tarımsal ve kültürel varlıklarının korunması ve ilçede konaklama, seyahat, yeme içme sektörü, gezi rotaları, markalaşma ve tanıtım, pazarlama ve iletişim ana başlıklarında ilgili kurumların da görüşleri alınarak ve plan kararları öncelik sırasına göre uygulama aşamasına geçmek üzere toplam 11 adet proje ve fizibilite çalışmasının hazırlanacağı ifade edilmiştir. Şanlıurfa’nın 1,6 gün olan konaklama gün sayısını en az 3 güne çıkarmak için ilçelerin turizm destinasyonuna dönüştürülmesi ve diğer ilçelerde de ziyaretçi yoğunluğunun dengeli bir biçimde dağılması için Stratejik Turizm Eylem Planları çalışmaları devam etmektedir.

Turizm eylem planı masaya yatırıldı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'nin Irak'taki savaş misyonunu sona erdiren anlaşma imzalandı
ABD'nin Irak'taki savaş misyonunu sona erdiren anlaşma imzalandı
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da