Polis HDP Heyetinin Halfeti'ye Girmesine izin vermedi

Halfeti'ye Gitmek İsteyen HDP'li Konvoya Polis İzin Vermedi.

1129 kez okundu.
Polis HDP Heyetinin Halfeti'ye Girmesine izin vermedi Advert

Abdullah Öcalan'ın 72'inci doğum günü nedeniyle Öcalan'ın doğduğu Halfeti ilçesinin Ömerli Köyüne gitmek isteyen HDP'li heyetin konvoyuna polis izin vermedi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Saliha Aydeniz ile Keskin Bayındır, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Ayşe Sürücü ve Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistlerinden oluşan bir heyet Amara’ya gitmek üzere geldikleri Halfeti’de Polis ilçeye girmesine izin vermedi. 15 araçlık konvoy halinde hareket halinde olan heyet, Halfeti’nin 20’nci kilometresinde durduruldu. Polis “Valilik yasağı var” denilerek heyetin ilçeye girmesine izin vermedi.


Daha sonra Milletvekillerinden oluşan heyet Amara girişinde bir kez daha askerler tarafından önleri kesildi. Burada da bir kez daha valilik yasağı gerekçe gösterilerek geçişlerine izin vermedi. Ayşe Sürücü, milletvekili olarak seyahat haklarının engellenmesine tepki gösterdi.

Birecik ilçesine bağlı bir dinlenme tesisinde bir kez daha durdurulan heyette yer alan HDP Haliliye ilçe Eşbaşkanı Müslüm Arslan gözaltına alındı.

 

(RHA)

 

# Girmesine Halfeti'ye Polis HDP Heyetinin izin vermedi Amara'ya 2.. olan Olarak SON DAKİKA | bir haliliye Müslüm Arslan alındı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siirt’te trafik kazası
Siirt’te trafik kazası
Derik’teki silahlı kavga: Bir ölü 2 yaralı
Derik’teki silahlı kavga: Bir ölü 2 yaralı