Viranşehir'de Yeni Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Viranşehir Belediyesi, Nisan ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.

1957 kez okundu.
Viranşehir'de Yeni Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu Advert

VİRANŞEHİR BEELDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


Viranşehir Belediyesi, Nisan ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis toplantı salonunda yapılan Nisan ayı meclis toplantısının 1.Birleşiminin 1. Oturumu, maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapıldı.

 Halka ve basına açık yapılan toplantı, yoklama, açılış konuşması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, katılımlarından dolayı belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Pandemi ile mücadele konusuna da değinen Başkan Ekinci, risk haritasından Şanlıurfa’nın maviden sarıya geçtiğine dikkat çekerek, vatandaşları tedbir ve önlemlere uymaya davet etti.

Yapılan konuşmanın ardından meclis üyelerinin verdikleri soru önergeleri tek tek okunarak, bazıları gündem maddelerine eklendi, bazıları da komisyonlara sevk edildi.

Gündem maddelerinden biri olan Belediye Meclisi Başkan Vekili ve Yedek başkan vekili seçilme maddesi kapalı zarf usulü ile yapıldı.

Yapılan seçimde oy çoğunluğu ile Belediye Meclisi Başkan vekilliğine Eyyüp Öztürk, yedek başkan vekilliğine ise Cuma Koyuncu seçildi.


Meclis kâtip seçiminde ise, asil üyeliğe Halil Öden, yedek üyeliliğe de Bedih Kurt seçildi.

Daimi encümen üyelerinin seçiminde ise, İsmail Eroğlu, Bedih Kurt ve Ahmet Ercan seçildi.

Diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı Nisan ayı meclis toplantısının 1.Birleşiminin 1. Oturumu yaklaşık 2 saat sürdü.

Toplantının ardından Belediye Meclis üyelerine içerisinde cep telefonu Poverbank  not defteri kalem kişiye özel isimleri yazılı  bulunan el çantası hediye edildi. Toplantının 2.Birleşiminin 2.oturumuna yarın devam edilecek.

şanlıurfa Viranşehir Belediyesi yedek başkan vekilliğine ise Cuma Koyuncu seçildi.. Yeni meclis Başkanvekili Belli Oldu Belediye Meclisi Başkan vekilliğine Eyyüp Öztürk Viranşehir'de meclisi Başkan Vekili Yeni Beledi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul için fırtına uyarısı
İstanbul için fırtına uyarısı
İzmir'de vapur seferleri iptal edildi
İzmir'de vapur seferleri iptal edildi