Manisa’da su kanalları çöp yığınına döndü

Manisa’nın birçok mahallesinden geçen kanallardaki suyun azalmasıyla geriye biriken çöp yığını kaldı. Mahalleli, kötü koku yayan ve çevre kirliliği yaratan çöplerin toplanmasını istiyor.

1306 kez okundu.
Manisa’da su kanalları çöp yığınına döndü Advert

Spil Dağı’nın eteklerinden başlayarak Manisa’nın birçok mahallesinden geçen Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne (DSİ) ait su kanalları bölgeye kötü koku yaymasının yanı sıra görüntü kirliliğine de neden oluyor. Ara ara ölüm haberleriyle gündeme gelen büyük su kanalları, suların çekilmesiyle birlikte temizlik çalışmaları yapılmadığı için çöp yığınına dönüşüyor. Mahalle aralarında bulunan küçük su kanalları da kötü kokuya neden oluyor. Kötü kokulardan ve çöplüğü andıran su kanallarından şikayetçi olan mahalleli, kanalların temizlenmesini istiyor. 


 
ÇİTLER ONARILMIYOR
 
DSİ, belediyelerle işbirliği yaparak mahalle aralarında geçen kanallarının çevresinin kapatılma çalışması ise yeterli titizlikte yapılmaması göze çarpıyor. Kanalın geçtiği Şehzadeler ilçesine bağlı Ahmet Bedevi Mahallesi’nde çekilen fotoğraflarda kanallı çevreleyen demir panel çitlerin yarılarak oluşan boşluklar tehlikeyi gözler önüne seriyor. Kanalın hemen yanında bulunan Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu’nun bulunması mahalle sakinlerini kaygılandırıyor. 


 
Çevrede oturan vatandaşlar, çöp yığını ve ot birikintisi nedeniyle kötü kokular yayan ve su debisinin arttığı dönmede ölüme davetiye çıkaran su kanalıyla ilgili yaşanan sorunların biran önce çözülmesini istiyor. 
 
MA / Naci Kaya
 

Manisa’da su kanalları çöp yığınına döndü
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haramidere’de bir metrobüs rehin alındı
Haramidere’de bir metrobüs rehin alındı
İstanbul’a Gelen Turist Sayısı Yüzde 47,7 Azaldı
İstanbul’a Gelen Turist Sayısı Yüzde 47,7 Azaldı