Rakamlar açıklandı: Yine konu eğitim, yine Urfa sonlarda!

Şanlıurfa eğitim seviyesi ile her zaman son sıralarda kendisine yer bulsa da bu seferde durum farklı olmadı. Türkiye’de illerde yüksekokul veya fakülte mezunları sayıları açıklanırken. Nüfusu 2 milyonu geçen, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip kentinde yüksekokul veya fakülte mezunu sayısı 115 bin 990 olarak açıklandı.

328 kez okundu.
Rakamlar açıklandı: Yine konu eğitim, yine Urfa sonlarda! Advert

Drdatastats, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine dayanarak 2019 yılı illere göre Türkiye’de yüksekokul veya fakülte mezunları sayısını açıkladı.

Açıklanan verilere bakıldığında 2019 yılı itibariyle Türkiye’de 10 milyon 257 bin 791 yüksekokul veya fakülte mezunu bulunuyor. En çok yüksekokul veya fakülte mezununun bulunduğu il ise 2 milyon 294 bin 398 kişi İstanbul oldu.

Şanlıurfa eğitim seviyesi ile her zaman son sıralarda kendisine yer bulsa da bu seferde durum farklı olmadı. Türkiye’nin en büyük 8’nci kenti olan, nüfusu 2 milyonu geçen ve ülkenin en genç nüfusuna sahip olan kenti olma konumunda olan Şanlıurfa’da ise yüksekokul veya fakülte mezunu sayısı 115 bin 990 olarak açıklandı.

 

 

 

 

 

# son 2.. SON DAKİKA | .Şanlıurfa şanlıurfa Olarak Çok ise
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi