Viranşehir'de Parklara Kuş Yuvası Yerleştirildi

Viranşehir’de, ‘Minik Yürekler Yuvasız Kalmasın’ projesi kapsamında parklara 100 kuş yuvası yerleştirildi. Viranşehir Belediyesi ve Dumlupınar İlkokulu işbirliği ile Saray Altı ve Maliye parkındaki ağaçlara 100 adet ahşap kuş yuvası monte edildi.

1012 kez okundu.
Viranşehir'de Parklara Kuş Yuvası Yerleştirildi Advert

 

Viranşehir’de, ‘Minik Yürekler Yuvasız Kalmasın’ projesi kapsamında parklara 100 kuş yuvası yerleştirildi.
Viranşehir Belediyesi ve Dumlupınar İlkokulu işbirliği ile Saray Altı ve Maliye parkındaki ağaçlara 100 adet ahşap kuş yuvası monte edildi.

İki parkta düzenlenen ‘Minik Yürekler Yuvasız Kalmasın’ etkinliğine Viranşehir Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ragıp Yıldırım, Dumlupınar İlkokulu Müdürü Mehmet Burhan Öztemel, Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürü Mehmet Yar ve Okul öğretmenleri katıldı.
Özellikle soğuk havalarda sıcak bir ortamda yuva yapmaları için başlatılan projedeki amacın vatandaşlara ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak olduğu belirtildi.
İlk etapta ilçe merkezindeki Saray Altı ve Maliye parkında montajı yapılan kuş yuvaları sayısının arttırılacağı bildirilirken kuş yoğunluğu fazla olan parkların öncelikli olacağı ifade edildi.


 

# şanlıurfa Kuş Yuvası Viranşehir'de Yerleştirildi parklara SON DAKİKA | bir edildi belediye belediyesi olan Viranşehir’de kapsamında
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi