DEDAŞ'ın Şanlıurfa'daki kaçak kazısı meclis gündeminde!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, kaçak kazı yapan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) ekipleri suçüstü yakalandı.

1274 kez okundu.
DEDAŞ'ın Şanlıurfa'daki kaçak kazısı meclis gündeminde! Advert

Şanlıurfa'daki izinsiz kazı meclis gündemine taşındı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Mahallesi'nde DEDAŞ'ın yaptığı kaçak kazı çalışmaları suçüstü yakalandı. HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü DEDAŞ'ın kaçak kazısını meclise taşıdı.

 Milletvekili Sürücü tarafında meclise sunulan önergede şu ifadelere yer verildi:

"Şanlıurfa'yı kaçak elektrik kullanmakla suçlayan Dicle Elektrik şirketi, kent genelinde elektrik sistemini yer altına almak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ceylanpınar İlçesinde çalışma yürüten şirketin izinsiz kazı yaptığı ortaya çıktı.

Her usulsüz yaptırımını halkı kaçak elektrik kullanmakla suçlayarak meşrulaştıran DEDAŞ’ın kaçak kazı yoluyla altyapı çalışması yürttüğü iddiaları Şanlıurfa da yankılanmaktadır.

Basına yasıyan bilgilere göre DEDAŞ ilçe belediyesine kazı izni için başvuruda bulundu. Ancak izin çıkmadan şirket Fatih Sultan Mahallesi'nde kazılara başladı. Bunun üzerine kazı yapan şirkete belediyeden ihtar geldi. İzinsiz kazı durdurularak tutanak tutuldu.Ceylanpınar Belediyesinin şirkete bir ceza kesip kesmediği ise bilinmiyor.

Bu Bağlamda;

1.      Kaçak işlem yapan ve bölgede kaçakçı DEDAŞ olarak adlandırılan enerji şirketi hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız ?

2.      Kaçak kazı işlemleri sırasında altyapı da herhangi bir zarar verilip verilmediği hakkında bir bilgiye sahip misiniz ?

3.      Bu kaçak işlem DEDAŞ ın güvenirliğini sarsmış olup geçmişte de yaptığı bir çok işlemi soruşturmaya değer kılmaktadır bu noktada bir adım atmayı planlıyor musunuz ?

4.      Ceylanpınar halkı bu kaçak kazı ile hakarete uğramıştır bu noktada bir özür dilenecek midir ?"

 

 

Şanlıurfa'daki Dedaş'ın meclis gündemine Kaçak Kazısı Taşındı izinsiz kazısı SON DAKİKA | .Şanlıurfa şanlıurfa Olarak Çalışmaları bir Çok ise
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi