Viranşehir Belediyesinden İlaçlama Seferberliği

Havaların ısınması ile birlikte aratan haşereler karşı belediye ekipleri ilaçlama seferberliği başlattı.

952 kez okundu.
Viranşehir Belediyesinden İlaçlama Seferberliği Advert

Havaların ısınması ile birlikte aratan haşereler karşı belediye ekipleri ilaçlama seferberliği başlattı. İlaçlama kapsamında sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması sürdürülecek.

Halk sağlığını ilgilendiren konularda etkin mücadelesini sürdüren Viranşehir Belediyesi, Şehir merkezi ve kırsal mahallelerin tamamında her gün ilaçlama yapacak.

Belediye Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görevli Personeller eşliğinde yürütülen çalışmalarda, Cadde ve Sokakların yanı sıra Mesire alanları, hayvan barınakları ULV cihazları ile haşerelere karşı ilaçlandı.

Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli elemanlarla yürütülen ilaçlama çalışması, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştiriliyor.

Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larva mücadelesi ve gece sivrisinek ilaçlama çalışması yapan ekipler, dezenfekteye de özen gösteriyor.

Yapılan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci : "Havaların ısınması ile sivrisinek, karasinek ve haşareler çoğaldı. Lavra döneminde ilaçlamalar yapmıştık. Şimdi ise ekiplerimiz gece ve gündüz sahada olacaklar. Yapılan çalışmalar ile vatandaşlarımız sıcak havalarda sivrisinek, karasinek ve haşare sorunu yaşamayacak. İster parklar da ister evler haşare sıkıntısı çekilmeyecek. Ekiplerimizin çalışmaları yaz sonuna kadar sürecek."dedi.

 

# Viranşehir Belediyesinden ilaçlama çalışmaları de İlaçlama Seferberliği Viranşehir'de rha ajans. devam ediyor rha SON DAKİKA | başkanı ise Sağlık Kırsal mahallelerin etkin
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi