Dikkat ! O Kelimeyi Kullananlar Yandı Yargıtay Suç Saydı

Yargıtay 4.Ceza Dairesi konuşulacak bir emsal karara imza attı.

971 kez okundu.
Dikkat ! O Kelimeyi Kullananlar Yandı Yargıtay Suç Saydı Advert

Yargıtay 4. Ceza Dairesi çok konuşulacak bir karara imza attı. Cep telefonundan 'Salak' mesajı atan sanığın hakaret suçu işlediğine karar verdi.

İddiaya göre bir genç, tartıştığı kişiye cep telefonundan, ‘haha haha salak’ ifadesini kullandı. Hakarete maruz kaldığını öne süren kişi ise adliyenin yolunu tuttu. Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı iddianame sonrası tartıştığı kişiye ‘Salak’ ifadesini kullanan kişi hakkında, ‘Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mahkeme, sanığın beraatine hükmetti. Karara, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı itiraz etti.

Temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 4. Ceza Dairesi, ‘Salak’ ifadesini hakaret saydı. Kararda, “SMS ile mağdura atılan ‘Salak’ şeklindeki sözün, muhatabın onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte olduğu ve hakaret suçunu oluşturduğu gözetilmeden, yasal ve yerinde olmayan gerekçeyle beraat kararı verilmesi yasaya aykırıdır. Kararın bozulmasına oy birliği ile hükmedilmiştir” denildi.

 

(RHA)

# SON DAKİKA | ise bir kişi Etti Çok Dikkat O Kelimeyi Kullananlar Yandı Yargıtay Suç Saydı URFA
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi