Başkan Polat’tan Tüm siyasi partilere çağrı: Birlikte Biden'a Had Bildirelim

Demokrat Parti(DP) Şanlıurfa il başkanı Mustafa Polat’tan ABD Başkanı Biden’a sert tepki.

1166 kez okundu.
Başkan Polat’tan Tüm siyasi partilere çağrı: Birlikte Biden'a Had Bildirelim Advert

ABD Başkanı Jeo Biden'ın 1915 Olayları İçin ' Soykırım" Demesine İktidarı ve Muhalefeti Başta Olmak Üzere 83 Milyon Birlikte Hadı Bildirelim:

ABD başkanı  Jeo Biden'nın  1915 olayları için 'Soykırım ' ifadesi kullanmasını tarihi gerçeklerden uzak  olup Türk milletinin onuruna ve itibarına yönelik ağır bir saldırı ve iftiradır.

Türkiye'de Yaşayan  Ermeni  vakıflar birliği başkanı  Bedros Şirinoğlu  bugünkü Yeni Asya gazetesi' ne yaptığı açıklamada şunları söylüyor " Meseleye Siyasî  saiklerle müdahil olanlar, ABD, ve diğer bazı ülkeleri iyi niyetli yaklaşımdan uzak görüyorum Türkiye ' de ermeni vatandaşları olarak Türk  ermeni ve uluslararası kamuoyuna  seslenmek istiyoruz 100 yıldan beri uzun bir  zamandan önce  iki halk arasında  yaşanan bazı  acı ve üzüntü verici  hadiselerin siyasi mercilerle ele alınarak  kullanılmasını  tasvip etmiyoruz.

Acılarımızın gündelik siyaset tarafından araçlaştırılmasına karşıyız acılarımız istismar edilmesin " diyor

Yine Bu ülkede  Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış  1971Mart  muhtırası ve 12 Eylül 1980 darbesi ile perde gerisinde  ABD'nın Desteklediği  ve " bizim çocuklar  ihtilali başardı " diyerek  başbakanlıktan alınan ve ABD yı iyi tanıyan  Sayın Demirel  şunları  söylemiş  " Ermeni  iddiaları konusunda ABD ile pazarlık yapılamaz.

Türkiye ' nın haysiyeti, onuru pazarlık konusu edilmez, haysiyetiyle oynanamaz.

Hangi tarihi söylerse söylesinler tarihin tahrif edilmesi durumu değiştirmez bu konuda bir pazarlık yapılması kabul edilemez.

Bunların ( Batı 'nın) ne istediğini biliyorum.  Sevr ' i istiyorlar  Fırat ' tan ötesini istiyorlar. Ne yapsak batıyı tatmin edemeyiz.  Biz Osmanlı bakiyesiyiz Osmanlı ' dan 25 devlet çıkmış. İki devlet çıkmamış   . Kürt devleti ve Ermeni devleti  ... Kolumuzu kestiremeyiz ".Kıbrıs Barış harekatından sonra  ABD bize  ambargo uyguladı.

Demirel 1975' de başbakan olunca ABD 'den ambargonun kaldırılmasını istedi Abd kaldırmayınca  25 Temmuz 1975' te bakanlar kurulu kararı ile  ABD ' nın 21 üs ve tesisini kapatı ve 5 bin  asker ve sivili ABD ye gönderdi.

ABD 1978' de ambargoyu kaldırdı  Türkiye yine açma için izin vermedi, 1980 darbesini yapanlar 18 Kasım 1980' de açılmasına izin verdi. Şimdi yapılacak şey  Bop projesi eş başkanlığından çıkmak  , 1975' de yaptığımız gibi Abd'nin tüm üslerini kapatmak.

Cumhur ittifakı  muhalefete karşı eylem ve  söylemlerinden vaz geçmeli  ve bütün Muhalefet partileri ile  görüşmeli milli bir şuur, milli bir duruşla  ülkemizde kader birliği yapmış tüm ırkları ve tüm renkleri ile hep birlikte bir an önce  Emperyalist ve  Siyonist zihniyete karşı ayağa kalkma zamanıdır ,Ekmeksiz yaşanır ama Vatansız yaşanmaz bedeli ne olursa bu millet öder ,Geçmişte  bu zihniyette " Çanakkale geçilmez " diyerek de ödemişti.

Türkiye ' yı soykırım yapmakla suçlayan ABD  geçmişine baksın önce.

Kore ' de , Viyetnam ' da , Kombaçya ' da, Laos ' da , Hiroşima ' da Irakta, Afganistanda ve Bop projesinde yaptıklarına baksın.

Mustafa Polat Şanlıurfa DP il başkanı

(Haber Merkezi )

Başkan Polat’tan Tüm siyasi partilere çağrı Birlikte Biden'a Had Bildirelim
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi