ERBAKAN: İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Millî Görüş Yapmıştır

Fatih Erbakan'dan '1 Mayıs' Açıklaması: İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Millî Görüş Yapmıştır

1104 kez okundu.
ERBAKAN: İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Millî Görüş Yapmıştır Advert

Yeniden Refah lideri Erbakan, "Nimet ve külfet dengesinin adil bir şekilde tesis edilmesi, herkesin emeği, alın teri ve üretimi ölçüsünde tüketme hakkına sahip olması, hiçbir kimsenin kendisi emek vermeden başkasının alın teri ve emeği üzerinden kazanç elde etmemesi, Millî Görüş’ün temel prensiplerindendir." dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.

Emek, Temel Bir Hak Sebebidir

Erbakan, şunları söyledi:

"Emek bizim zihniyetimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez.

Bu da bizlere işçinin, bileğinin hakkıyla ekmeğini kazananların asıl olarak Yeniden Refah iktidarında ezilmeyeceği, sömürülmeyeceği, hakkını tam manasıyla alacağı gerçeğini ifade etmektedir.

İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Yapan Millî Görüş Zihniyetidir

İşçiye en yüksek maaş zammının merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Başbakanlığı  döneminde verildiğini anımsatan Erbakan,  "İşçimize, emekçimize Cumhuriyet tarihinin en yüksek maaş zammının bu gerçeğin bir yansıması olarak, Milli Görüş zihniyetiyle, Merhum Erbakan Hocamız tarafından 54. Hükümet döneminde yapıldığını da hatırlatarak emektarın, emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü gönülden kutlar, tüm emekçi kardeşlerime esenlikler dilerim." ifadelerini kullandı.

ERBAKAN İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Millî Görüş Yapmıştır
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haramidere’de bir metrobüs rehin alındı
Haramidere’de bir metrobüs rehin alındı
İstanbul’a Gelen Turist Sayısı Yüzde 47,7 Azaldı
İstanbul’a Gelen Turist Sayısı Yüzde 47,7 Azaldı