Şanlıurfa'daki STK'lardan İsrail'e Tepki

Şanlıurfa'da toplanan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, Mescid-i Aksa'da Filistinlere saldırılarını sürdüren İsrail'i protesto etti.

614 kez okundu.
Şanlıurfa'daki STK'lardan İsrail'e Tepki Advert

Şanlıurfa'da Balıklıgöl platosu içerisinde toplanan vatandaşlar İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırmasını protesto etti.

İsrail'in Doğu Kudüs'teki Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'ya saldırıları Şanlıurfa'da tarihi Balıklıgöl platosunda bulunan Dergah Camiinde yoğun katılımla protesto edildi.

Protestocular sık sık "Canımız, kanımız sana feda olsun Kudüs'e" ve "Kınamak yetmez ordular Kudüs'e" gibi sloganlar attı.

Açıklamada, "Mescid-i Aksa'dan yükselen yardım çığlıkları yine karşılık bulmadı. Ümmet Ramazan'ın son günlerini yaşadığı bu günlerde Kudüs için Mescid-i Aksa için gözyaşı döktü.
İsrail denen bu işgalci varlık 1948'den bu yana katliam yapmayı kendine adet edinmiştir. Onlar Filistin topraklarında olduğu sürece bu katliamlar devam edecektir. Dolayısıyla 75 yıldır devam eden bu işgal bugüne kadar kınama açıklamaları ile son bulmadı bundan sonrada son bulmayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Toplanan yüzlerce kişi yapılan açıklamanın ardından sloganlar atarak sessizce dağıldı.

 

RHA

 

 

 

# Şanlıurfa'daki İsrail'e Tepki rha ajans İsrail'e sert tepki STK'lardan urfa'dan RHA. n Filistin şanlıurfa SON DAKİKA | Etti RHA. dolayısıyla Kudüs için
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceğin Kadın Sporcuları Başarıya Koşuyor
Geleceğin Kadın Sporcuları Başarıya Koşuyor
Mobil kuaför tırı Gazipaşa’da
Mobil kuaför tırı Gazipaşa’da