Açıklamaları gündeme oturmuştu: Viranşehir Savcısı Akbulut görevden uzaklaştırıldı

Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut geçici olarak görevden uzaklaştırıldı.

1071 kez okundu.
Açıklamaları gündeme oturmuştu: Viranşehir Savcısı Akbulut görevden uzaklaştırıldı Advert

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi, Kovid-19 tedbirler ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut ile ilgili kararını verdi.

HSK'dan yapılan açıklamaya göre, HSK 2. Dairesi, Savcı Akbulut hakkında HSK müfettişlerince hazırlanan ön raporu görüştü.

Hakkında soruşturma yapılan savcının, bulunduğu hal üzere göreve devamının yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaatine ulaşan Daire, Akbulut'un oy birliği ile Hakimler ve Savcılar Kanununun 77'nci maddesi gereğince, geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Eyüp Akbulut, Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan yasakların hukuka aykırı, aşıların ise sağlığa zararlı olduğunu ileri sürerek bunlara karşı re'sen soruşturma açtığını duyurmuştu.

RHA

# şanlıurfa SON DAKİKA | Hakkında göre viranşehir #IşığınlaFarkYarat Uğur Şahin #karısının #SoyluVarTerörÇeteYok 5 B Tweet Yılmaz Özdil Köfteci Yusuf Viranşehir savcısı RHA. Eyüp Akbulut #sedatpeker6 Akaryakıt
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Tanal: Dolmabahçe'nin Altın Vazoları Nerede?
CHP'li Tanal: Dolmabahçe'nin Altın Vazoları Nerede?
Büyüksehir'in Şirindere'de atıkla mücadelesi tamamlandı
Büyüksehir'in Şirindere'de atıkla mücadelesi tamamlandı