Urfa turisti bekleyedursun! Turizme DEDAŞ darbesi

Binlerce yıllık geçmişi, tarihi yerleri ve Göbeklitepe’siyle her yıl binlerce turisti ağırlayan Şanlıurfa’da turizm sezonu açıldı açılmasına ancak DEDAŞ’ın kesintileri turizm sektörüne de balta vuruyor.

731 kez okundu.
Urfa turisti bekleyedursun! Turizme DEDAŞ darbesi Advert

Binlerce yıllık geçmişi, tarihi yerleri ve Göbeklitepe’siyle her yıl binlerce turisti ağırlayan Şanlıurfa’da normalleşmenin başlamasıyla yerli ve yabancı turistler kente gelmeye başladı. Zor günler geçiren esnaflar için turistler can simidi olurken, turizme bir darbe DEDAŞ’tan geldi.

Yerli ve yabancı turistlerin ilk durağı olan Göbeklitepe civarında yaşanan elektrik kesintileri “pes” dedirtti. Çevrede bulunan turizmciler ise yaşanan kesintilerden dolayı DEDAŞ’a tepki gösterdi.

“ TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ İŞLETMELER ÇOK KÖTÜ DURUMDALAR”

Göbeklitepe Çadırsaray Konukevi İşletmecisi Hasan Çay, elektrik kesintilerinden dolayı turizm sektörünüm çok kötü durumda olduğunu ifade etti. Çay, “Dünya Göbeklitepe’ye akın ederken ve her gün ortalama 4.5 saat elektriklerin kesilmesinden dolayı turizm sektöründeki işletmeler çok kötü durumdalar. Yetkililerle görüşme sağlayan işletme sahipleri yetkililerin verdikleri cevap altı yapıdan kaynaklı sorunlarından olduğu bildiriyorlar. Peki, çözüm nedir? Sorunca mali elverişli olunca ancak müdahale edilir deniliyor” dedi.

 

RHA

Etti bir için?. şanlıurfa olan SON DAKİKA | Başladı turizm
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünya Yoga Günü etkinliğine büyük ilgi
Dünya Yoga Günü etkinliğine büyük ilgi
MTÜ’den Covid 19 ve Gençlik Online Söyleşi Programı
MTÜ’den Covid 19 ve Gençlik Online Söyleşi Programı