Şanlıurfa’da STK’lardan Kudüs Nöbeti

Şanlıurfa’da bulunan 150 sivil toplum kuruluşu, Kudüs’ün yanında yer aldığını göstermek, Kudüs ve Filistin’deki siyonist işgalin son bulması ve tüm mazlum coğrafyaların özgürlüğüne kavuşması adına binlerce Kudüs gönüllüsü ile 16 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 17.30’da Şanlıurfa Rabia Meydanı’nda nöbete duruyorlar.

1216 kez okundu.
Şanlıurfa’da STK’lardan Kudüs Nöbeti Advert

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Şanlıurfa Şube Başkanı Maşuk Özyaramış, Kudüs Nöbeti ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Programımız Şanlıurfa’da bulunan 150 sivil toplum kuruluşunun yaklaşık bir aydır yürüttüğü Kudüs ile ilgili çalışmalar kapsamında gerçekleşecektir. Amacımız; zalime korku, mazluma umut olma düsturu ile siyonist İsrail’i telin etmek, mazlum ve murabıt Filistin halkına umut olmak ve desteğimizi ifade etmektir.

Sözlü kınama ve mesajların artık işe yaramadığını, gerek sivil toplumun gerekse yetkililerin artık Filistin ve Mescid-i Aksa için fiilen ayağa kalkması ve bu zulmü durdurması için harekete geçmesini meydanlardan haykıracağız. Etkinlikteki muradımız; halkımızı bu hususlarda bilinçlendirmek, yetkilileri fiili icraata davet ve teşvik etmek, Kudüs özgürleşinceye kadar Kudüs nöbetimizin devam edeceğini göstermektedir.

Programımıza AGD – MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Dünya Birincisi Dr. Rıfat Ablay, Hadim’ul Kur’an Murat Çiçek, Ezgi Sanatçısı Osman Gündüz, Grup Dergah’tan Ziya Hafız, Dergah Camii Müezzini Salih Kurt, Narinci Camii İmam Hatibi İsmail Kahraman, Ezgi Sanatçısı Hakkı Dolap, Tasavvuf Musikisi Korosu’nun yanı sıra çok değerli konuklar katılım gösterecekler. Programda ayrıca Filistin’den canlı bağlantılar, çocuklarla Kudüs farkındalık etkinliği ve Kudüs adına önemli çalışmalar katılımcılara aktarılacak.

Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü, Filistinli kardeşlerimize destek olmak için meydanlardan sesimizi yükseltiyoruz. Siyonist işgale karşı Kudüs için nöbetteyiz. 16 Haziran Çarşamba günü saat 17.30’da tüm Kudüs sevdalılarını Şanlıurfa Rabia Meydanı’na Kudüs nöbetinde beraber kıyama durmaya bekliyoruz.

 

Şanlıurfa’da STK’lardan Kudüs Nöbeti
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Ege Bölgesi’nde orman yangınları
Ege Bölgesi’nde orman yangınları