Şanlıurfa çiftçisi mağdur: 50 gelecekti 18 milyon geldi!

2021 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Liste yayınlandı yayınlanmasına ancak Şanlıurfa’ya 50 milyon lira gönderilmesi gerekirken, 18 milyon lira gönderilince birçok çiftçi hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu.

492 kez okundu.
Şanlıurfa çiftçisi mağdur: 50 gelecekti 18 milyon geldi! Advert

2021 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Listeye girmeye hak kazanan çiftçiler hibeden yararlanacak.

BİRÇOK ÇİFTÇİ MAĞDUR OLDU

Şanlıurfa’ya 2021 yılı bireysel sulama hibe desteği kapsamında 50 milyon lira gelmesi gerekiyordu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve Şanlıurfa’ya 50 milyon yerine 18 milyon lira hibe desteği gönderildi. Hal böyle olunca sulama yapan çiftçilerin birçoğu hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu.

ÇİFTÇİLER MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR

Damlamam projesi yapan çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi açısından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Şanlıurfa’ya ayrılan hibe desteğinin kalanının ödenmesini istedi. Çiftçiler, kent bürokrasisi ve siyasilerin devreye girerek mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda yardımcı olmalarını talep ettiler.

(RHA)

2021 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Liste yayınlandı yayınlanmasına ancak Şanlıurfa’ya 50 milyon lira gönderilmesi gerekirken 18 milyon lira gönderilince birçok ç
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Ege Bölgesi’nde orman yangınları
Ege Bölgesi’nde orman yangınları