Şanlıurfa İHH Arama Kurtarma Ekibi Artık Daha Profesyonel

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından oluşturulan ve aralarında Şanlıurfa İHH Arama Kurtarma Ekibi'nin de yer aldığı arama kurtarma ekiplerine Gaziantep'te Kentsel Arama Kurtarma (KAK) Eğitimi verildi.

1231 kez okundu.
Şanlıurfa İHH Arama Kurtarma Ekibi Artık Daha Profesyonel Advert

Gaziantep İHH'nın ev sahipliğinde verilen eğitimlere Şanlıurfa'nın yanı sıra Kayseri, Hatay, Kahramanmaraş ve Mersin illerinden oluşturulan arama kurtarma ekiplerinden 70 kişilik gönüllüyle, uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim hakkında bilgi veren Şanlıurfa İHH Arama Kurtarma Sorumlusu Murat Akıllı, arama kurtarma malzemelerinin tanıtımı ve teorik eğitimin ardından kursiyerlere inşaat alanında enkazda çalışma yöntemleri konusunda uygulamalı eğitimin verildiğini de belirten Akıllı, eğitimin son derece verimli geçtiğini ifade etti.

'üç günlük Kentsel Arama Kurtarma (KAK) eğitimde deprem alanına ekibin ilk geldiğinde ne yapması gerektiği ve nasıl çalışılacağı uzman ekiplerimiz tarafından anlatıldı. İnşallah Şanlıurfa İHH Arama Kurtarma ekibi olarak biz de gerek AFAD'ın verdiği eğitimlere ve gerekse de İHH'nın verdiği eğitimlere daha fazla katılım sağlamaya çalışacağız. Şanlıurfa'ya yakışır bir ekip olmak için tüm gayretimizle çalışacağız İnşallah" dedi.

Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila ise konu ile ilgili olarak, Allah göstermesin ama olursa Şanlıurfa ve çevre illerde yaşanabilecek herhangi bir afet ya da acil durum karşısında 20 kişilik ekibimizin her an hazır olduğunu ve profesyonelliğe giden yolda her türlü eğitimi AFAD ile işbirliği içerisinde gerçekleştireceklerini' ifade etti.

Şanlıurfa İHH Arama Kurtarma Ekibi Artık Daha Profesyonel
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Ege Bölgesi’nde orman yangınları
Ege Bölgesi’nde orman yangınları