Haberimiz ses getirdi: Şanlıurfalı çiftçilerin mağduriyetleri giderildi

2021 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Liste yayınlandı yayınlanmasına ancak Şanlıurfa’ya 47 milyon lira gönderilmesi gerekirken, 18 milyon lira gönderilince birçok çiftçi hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu. Ruha Haber Ajansı'nın kaleme aldığı haberden sonra yetkililerce Şanlıurfa'ya 47 milyon lira para gönderildi.

956 kez okundu.
Haberimiz ses getirdi: Şanlıurfalı çiftçilerin mağduriyetleri giderildi Advert

2021 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Listeye girmeye hak kazanan çiftçiler hibeden yararlanacak.

BİRÇOK ÇİFTÇİ MAĞDUR OLDU

Şanlıurfa’ya 2021 yılı bireysel sulama hibe desteği  kapsamında 50 milyon lira gelmesi gerekiyordu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve Şanlıurfa’ya 47 milyon yerine 18 milyon lira hibe desteği gönderildi. Hal böyle olunca sulama yapan çiftçilerin birçoğu hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu.

RHA AJANS YAZMIŞTI

Şanlıurfa çiftçisinin mağdur olduğunu gören Ruha Haber Ajansı konuyu "Şanlıurfa çiftçisi mağdur: 50 gelecekti 18 milyon geldi!" isimli haberler kaleme aldı.

Haberin ses getirmesinden sonra Şanlıurfa'ya yetkililerce Şanlıurfa'ya 8 milyon lira daha gönderildi. Yine çiftçilerin mağduriyeti devam edince Ruha Haber Ajansı konuyu bir kez daha gündeme getirdi. İkinci haberden sonra Şanlıurfa’ya ödenmesi gereken 47 milyonun tamamı gönderildi.

URFALI BÜROKRATIN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görevli Şanlıurfalı bürokrat Bekir Sıtkı Özbek çiftçilerin mağduriyetini görünce harekete geçti. Urfalı bürokrat Özbek’in girişimleriyle Şanlıurfalı çiftçilerin mağduriyeti giderildi.

 İşte Ruha Haber Ajansı'nın konuyla ilgili kaleme aldığı o haberler:

https://rhaajans.com/haber/7301731/sanliurfa-ciftcisi-magdur-50-gelecekti-18-milyon-geldi

https://rhaajans.com/haber/7309211/haberimiz-uzerine-harekete-gecildi-8-milyon-lira-daha-gonderildi

# bir Daha SON DAKİKA | Devam ilgili şanlıurfa. şanlıurfa 2021
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin Büyükşehir, Vatandaşın Da Tarımın Da Yolunu Açıyor
Mersin Büyükşehir, Vatandaşın Da Tarımın Da Yolunu Açıyor
Yangın bölgesinde yaralı hayvanlar tedavi ediliyor
Yangın bölgesinde yaralı hayvanlar tedavi ediliyor