HÜDA PAR’lı Gülebak: Çocuklarımız Okul Yerine Ölüme Gitmesin

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR)-Şanlıurfa- Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak, Buhara Mahallesindeki Kampüs okulların üst geçit sorununun devam ettiğini ve çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

1404 kez okundu.
HÜDA PAR’lı Gülebak: Çocuklarımız Okul Yerine Ölüme Gitmesin Advert

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Buhara Mahallesinde tarihi İpekyolu’nun hemen yanı başında bulunan, yaklaşık 6 bin öğrenci kapasitelikampüs okulların üst geçit sorunu hala devam ediyor.Bulunduğu mevkii ve üst üste yapılması nedeniyle projesinin izahata muhtaç olduğu bu okulların, faaliyete başladığı günden itibaren üst geçit konusunda halkın tepkisini çekiyor. İlk günden itibaren gerek veliler, gerek öğrenciler tarafından üst geçit ihtiyacı olduğu defalarca dile getirilmiş; öğrencilerin karşıdan karşıya geçmek için demir bariyerlerden atladığı fotoğraflar basında geniş yer bulmuştu.

Bu okullara ulaşım her ne kadar Fatih Sultan Mehmet Okulu yanındaki kavşak üzerinden verildiği söylense de bu okullardaki öğrenci sayısı ve halkın bu bölgeyi kullanması göz önüne alındığında bu kavşağın yetersiz kaldığı görülecektir. Ayrıca İpekyolu’nun karşısında bulunan bölgelerden bu okullara gelen öğrencilerin bu kavşağı kullanması yolu uzattığından zaman kaybına yol açmaktadır. Bu yüzden birçok öğrenci ölümü göze alarak yüzlerce aracın arasında geçerek demir bariyerlerden atlayıp okula ulaşmaya çalışıyor. Bu da maalesef ölüme davetiye çıkarıyor.

Birçok öğrenci velisi çocuklarını korku içinde okula gönderdiklerini, çocuklarının eve gelene kadar korku içinde beklediklerini söylüyor.

Daha önce bu sorunun giderilmesi adına öğrenci ve velilerin taleplerine kulak veren HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanlığı heyeti,okul yöneticileriyle görüşmüş; sorunun bir an önce çözümü için yetkililere çağrıda bulunmuştu. Ama 4 yıllık bu süre zarfında çözüme yönelik beş ay önce açıklanan bir proje dışında somut bir adım atılmamıştır.

Geçtiğimiz Şubat ayında Büyükşehir Belediyesi,yaptığı yazılı açıklamada Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı tarafından bir projenin hazırlandığı belirtildi. Fakat bu açıklamanın üzerinden yaklaşık beş ay geçmesine rağmen söz konusu bölgede herhangi bir çalışma olduğu görülmemiştir. Projenin tamamlandığı müjdesini halka veren belediyenin hâlâ neyi beklediğini anlamış değiliz.

Kendini bu halka karşı sorumlu hisseden yetkililere halkımız adına soruyoruz:İnsanın canından daha değerli ne olabilir? Velilerimiz çocuklarını daha ne zaman kadar okul yerine ölüme gönderecek? 21. Yüzyılda bir üst geçit yapmak çok mu zor?

Bu vesileyle HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanlığı olarak; kamuoyuna açıklanan projenin hemen hayata geçirilmesini ve yeni öğretim yılında çocuklarımızın ölüm tehlikesi yaşamadan okullarına gitmesinin sağlanmasını talep ediyoruz.

Halkımızın da sürecin takipçisi olacağımızı bilmesini istiyoruz.

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak

HÜDA PAR’lı Gülebak: Çocuklarımız Okul Yerine Ölüme Gitmesin

 

HÜDA PAR’lı Gülebak: Çocuklarımız Okul Yerine Ölüme Gitmesin
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin Büyükşehir, Vatandaşın Da Tarımın Da Yolunu Açıyor
Mersin Büyükşehir, Vatandaşın Da Tarımın Da Yolunu Açıyor
Yangın bölgesinde yaralı hayvanlar tedavi ediliyor
Yangın bölgesinde yaralı hayvanlar tedavi ediliyor