Urfa'da otobüslerde klimalar açılacak mı? Merakla beklenen tarih açıklandı

Şanlıurfa’da, kavurucu sıcakların başlaması ile birlikte toplu taşıma araçlarında yolculuk eden vatandaşlar, klimaların açılmamasından dolayı kan ter içinde kalıyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, klimalar yarından itibaren açılmaya başlanacak.

1261 kez okundu.
Urfa'da otobüslerde klimalar açılacak mı? Merakla beklenen tarih açıklandı Advert

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir yılı aşkın süredir, Şanlıurfa’da toplu taşıma araçlarında klimalar kullanılmıyor. Son günlerde çöl sıcaklarının hâkim olmaya başladığı kentte, klimaların yasak olmasından dolayı otobüsle yolculuk yapmak vatandaşlar için eziyete dönüşüyor.

İL HIFZISIHHA KURULU KARAR ALMADI

Normalleşme adımları kapsamında birçok kısıtlama, 1 Temmuz’dan itibaren kaldırıldı. Yasaklar kaldırıldı kaldırılmasına ancak İl Hıfzıssıhha Kurulu konuyla ilgili ne bir karar aldı ne de kamuoyunu bilgilendirdi.

BELEDİYE İNSİYATİF ALDI

İl Hıfzıssıhha Kurulu konuyla ilgili karar almayınca Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül vatandaşların çağrısına kulak verdi ve klimaların açılması için insiyatif aldı. Buna göre, klimalar yarından itibaren açılmaya başlanacak.

 

RHA

Urfa'da otobüslerde klimalar açılacak mı? Merakla beklenen tarih açıklandı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Büyükşehir Manavgat’ta tüm ekipleriyle sahada
Ege Bölgesi’nde orman yangınları
Ege Bölgesi’nde orman yangınları