Tüm Türkiye Merve'yi duydu: Urfa yine Fransız kaldı

Şanlıurfa'da yaşayan 13 yaşındaki Merve Akpınar'ın sözleri sosyal medyada yankı buldu. Onu dışlayarak gönül verdiği hentbol sporunu yapamayacağını söylediler. O ise öryargılı eleştirileri kabul etmedi ve azmiyle başarı hikayesini yazdı. Federasyon ve büyük kulüplerden Merve'ye destek yağdı. 13 yaşındaki Akpınar, "Ben kendi köyümün kız çocuklarının kaderini değiştireceğim" dedi.

1189 kez okundu.
Tüm Türkiye Merve'yi duydu: Urfa yine Fransız kaldı Advert

Şanlıurfalı 13 yaşındaki minik hentbolcu Merve Akpınar, "Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar. O zaman kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye” dedi.

Şanlıurfalı 13 yaşındaki minik hentbolcu Merve Akpınar'ın azmi tüm Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Sanatçılardan, sporculara, spor kulüplerine kadar herkes Merve Akpınar'a destek mesajı yağdırdı.

Tüm Türkiye Merve Akpınar'a destek mesajları atarken, Şanlıurfa yine bildiğimiz gibi. Şanlıurfa'da hiçbir yetkili, siyasetçi ve bürokrasiden hiç kimse Merve Akpınar'a ne destek verdi ne de sesini duydu.

 

RHA

# bir SON DAKİKA | şanlıurfa şanlıurfa. spor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin Büyükşehir, Vatandaşın Da Tarımın Da Yolunu Açıyor
Mersin Büyükşehir, Vatandaşın Da Tarımın Da Yolunu Açıyor
Yangın bölgesinde yaralı hayvanlar tedavi ediliyor
Yangın bölgesinde yaralı hayvanlar tedavi ediliyor