Kurban Bayram tatili kaç gün olacak? Netleşti

Kurban Bayram tatili kaç gün olacak? Cumhurbaşkanı Açıkladı işte detaylar..

1259 kez okundu.
Kurban Bayram tatili kaç gün olacak? Netleşti Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi günü yarım gün, Salı'dan Cumaya kadar ise tam gün tatil. Pazartesi günü yarım gün idari tatil olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

'KURBAN BAYRAMININ BİRİNCİ GÜNÜ KKTC'DE OLACAĞIZ'

Önümüzdeki perşembe günü 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümüdür. Hayatlarını feda eden tüm güvenlik güçlerimiz ve askerlerimiz ile 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah 15 Temmuz günü bu önemli hadiseyi ibretle anacak, milletimize şükranlarımızı ileteceğiz. Önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz Kurban Bayramını şimdiden tebrik ediyorum. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük programı kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde olacağız. Tüm dünyaya KKTC'nin hak ve adalet arayışında en güçlü şekilde yanında olduğumuz mesajını vereceğiz. Kurban Bayramı içintüm kurumlarımız hazırlıklarını yürütmektedir. 3 tane yangın söndürme uçağını da filomuzun içerisine katmış bulunuyoruz. İnşallah bu süreçte orman yangınlarıyla karşı karşıya kalmayız.

Özellikle İstanbul Kadıköy'de bir kilise duvarının üstüne çıkılarak sergilenen saygısızlığı birliğimize beraberliğimize karşı bir provakasyon olarak görüyorum. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Böyle bir edepsizliği bizim kabullenmemiz mümkün değildir. Hangi dinden olursa olsun kalkıp kesinlikle onların mabetlerine bu saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

16 Temmuz cuma günü başlayacak, 26 Temmuz pazartesi günü sona erecek.

 

# Kurban Bayram tatili kurban bayramı işte detaylar. kaç gün olacak? Cumhurbaşkanı Açıkladı RHA Ajans RHA.. 9 gün oldu bir için?. Olarak SON DAKİKA | kapsamında cumhurbaşkanı Erdoğan
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sancar katledilen Dedeoğulları ailesinin cenazesine katılacak
Sancar katledilen Dedeoğulları ailesinin cenazesine katılacak
98 orman yangınının 88’i kontrol altına alındı
98 orman yangınının 88’i kontrol altına alındı