Diyarbakır'da aşı seferberliği

Diyarbakır'daki iş çevreleri, sendikalar ve sivil toplum örgütleri, ülke ortalamasının altında seyreden kentteki aşılama oranının arttırılması noktasında ortaklaştı.

1052 kez okundu.
Diyarbakır'da aşı seferberliği Advert

Diyarbakır'daki iş örgütleri, sendikalar, odalar ve sivil toplum örgütleri, kentteki aşılama oranının ülke ortalamasının altında seyretmesine karşı bir araya gelerek, "aşılanmayı artırmalıyız" çağrısı yaptı. Toplantıya, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi, DOSİAD, Küçük Sanayi Siteleri, Metal İşleri Sanayi Sitesi, Gıda Toptancıları Sitesi, Marangozlar Sitesi, TÜRK-İŞ, KESK, DİSK ile üretim, imalat ve hizmet sektörü temsilcileri katıldı. Toplantıda, özellikle iş yerlerinde çalışan personellerin aşılanma oranının artırılması için yapılması gereken çalışmalar tartışıldı. 
 
ORTAK ÇALIŞMA
 
Toplantıda, aşıya karşı güvensizliği ortadan kaldırmak için gerekli uyarıların yapılması ve salgına karşı mücadele verilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda, Diyarbakır ve çevre illerinde aşılama oranın ülke ortalamasının altında seyrettiğine dikkat çekilerek, bu oranın arttırılması noktasında ortaklaşıldı. Aşılama için ortak çalışma yürütme kararının alındığı toplantıda, aşılanma çalışmalarına hız verilmesinin altı çizilerek, kentin aşılamanın toplum sağlığı açısında önemine vurgu yapıldı. 
 

(MA)
 

Diyarbakır'da aşı seferberliği
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman yangınlarında son durum
Orman yangınlarında son durum
Otobüste cinsel saldırı: Muavin tutuklandı
Otobüste cinsel saldırı: Muavin tutuklandı