HÜDA PAR'lı Gülebak'tan Kurban Bayramı için mesaj!

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak, Kurban Bayramı ile ilgili açıklamasında, "Yaşanan acılar; sevinç ve mutluluklarımıza gölge düşürse de Allah'ın şiarlarına saygının gereği sizlerin ve Âlem-i İslam’ın Kurban Bayramı’nı tebrik eder, yeryüzündeki zulmün sona ermesine vesile olmanızı Cenabı Allah'tan niyaz ederim" dedi.

711 kez okundu.
HÜDA PAR'lı Gülebak'tan Kurban Bayramı için mesaj! Advert

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın buruk da olsa sevinci içindeyiz. Kuşkusuz bayramlar sevinç, mutluluk ve paylaşım günleridir. Yaşanan acılar; sevinç ve mutluluklarımıza gölge düşürse de Allah'ın şiarlarına saygının gereği sizlerin ve Âlem-i İslam’ın Kurban Bayramı’nı tebrik eder, yeryüzündeki zulmün sona ermesine vesile  olmanızı Cenabı Allah'tan niyaz ederim.

İnsanlık yüzyıllardır Batı tarafından oluşturulan sömürü düzenin çarkları  arasında ezilip gitmektedir.  Yeryüzünün bazı köşelerinde insanlar bir lokma ekmeğe hasret yaşarken başka köşelerinde israf, lüks ve savurganlık ürkütücü boyutlara ulaşmıştır. İslam coğrafyası barut ve kan kokusu altında inim inlemekte, çıkarılan savaşlar neticesinde milyonlarca insan yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmıştır. Nice kadın ve çocuk yollarda hayatını kaybetmiştir.

İnsanlık olarak tüm dünyaya adaleti ve barışı hakim kılacak yeni bir nefese ihtiyacımız olduğu aşikardır. Bu nefes ise ancak İslam'ın kutlu mesajıyla mümkün olacaktır.

Bu nedenle insanlık değerlerini ve insan için adaleti vazgeçilmez kılan; inanç ve değerlerimizle barışık, insanı zulüm ve cürüm işlemekten; kan dökmekten; kibir, ihtiras ve bencillikleri için dünyayı felakete sürüklemekten alıkoyacak; şefkat, merhamet ve adaleti insanlar arasında hâkim kılacak bir siyasi ve iktisadi anlayışı hâkim kılma mücadelesi bugün için en büyük insanlık görevi haline gelmiştir. Kuşkusuz bu da Allah’a yakınlaşmakla mümkün olabilecektir.

Bu vesile ile bayramın İslam âlemindeki ihtilafların son bulmasına, oluk oluk akan kanın durmasına, insanlık âleminde ise barış, huzur ve adaletin egemen olmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak

HÜDA. PAR'lı .Gülebak'tan .Kurban. Bayramı. için. mesaj!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman yangınlarında son durum
Orman yangınlarında son durum
Otobüste cinsel saldırı: Muavin tutuklandı
Otobüste cinsel saldırı: Muavin tutuklandı