Siverek Uzunca Gölet’inde çalışmalar devam ediyor

DSİ Şanlıurfa iline yaptığı yatırımlarla illerimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

1050 kez okundu.
Siverek Uzunca Gölet’inde çalışmalar devam ediyor Advert
Şanlıurfa ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor. 
Şanlıurfa Siverek Uzunca Gölet’inde çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘Çalışmaları devam eden Şanlıurfa Siverek UzuncaGöleti İkmal Yapım İşi’inintamamlanması ile gölettedepolanacak su ile 2.050 dekar tarım arazisinin modern yöntemlerle sulanmasının sağlanacağını söyledi.
 
Gölet gövdesi kazı ve enjeksiyonimalatlarının tamamlandığını ifade eden Genel Müdür Yıldız, çalışmaların Gövde dolgu imalatı ve vana odası kalemlerinde devam edeceğini belirtmiştir. Temelden yüksekliği 24,35 metre ve su depolama kapasitesi 1,893hm3olan Şanlıurfa Siverek Uzunca Gölet’inintamamlanması ile2021 birim fiyatları ile dekar başına 1.260 TL Gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık 2.385.180TLkatkı sağlanması hedeflendiğini söyledi.
 
# siverek Uzunca Gölet’inde şanlıurfa Çalışmalar RHA Ajans RHA. devam ediyor bir SON DAKİKA | son için?. Olarak 2021 Neden ?
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD Kongresi'nde güvenlik önlemleri artırıldı
ABD Kongresi'nde güvenlik önlemleri artırıldı
Büyükşehir, Gazi Şehirli Gençlere Futbol Şöleni Yaşattı
Büyükşehir, Gazi Şehirli Gençlere Futbol Şöleni Yaşattı