Ömer Karakeçili, basın bayramını kutladı

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ömer Karakeçili, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

728 kez okundu.
Ömer Karakeçili, basın bayramını kutladı Advert

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ömer Karakeçili, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Şanlıurfa'daki basın mensuplarının bayramını kutlayan Karakeçili, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Şanlıurfa'mızın değerli basın mensupları; sizleri en içten duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Sizlerin de bildiği üzere basın tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan, basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz günü, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Her birinizin Gazeteciler ve Basın Bayramını ayrı ayrı tebrik ediyorum. Değerli basın mensupları; Medya dün olduğu gibi bugün de hem toplumsal yaşamın hem de demokrasilerin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu unsurun bugünkü temsilcileri sizlersiniz. Sizler sadece bir mesleği icra etmekle kalmıyor aynı zamanda insanların haber alma hürriyetini koruyor, kamuoyu oluşturuyor ve milletin sesi oluyorsunuz.
Toplum düzeninin, birlik ve beraberliğimizin korunmasının en büyük teminatlarından biri hiç şüphesiz basının, milli ve manevi değerlere saygılı, vazife ve sorumluluk bilinci içerisinde, tarafsız bir anlayışla görevini en iyi şekilde yerine getirmesidir. Özellikle sosyal medyanın ve internetin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dezenformasyon artmıştır.Yalan, yanlış ve çarpıtılmış bilgiler kullanarak kişilik haklarına, özellikle de basın mesleğine ve sizler gibi basın emekçilerine zarar veren her türlü yayına karşı gerekli hukuki düzenlemelerin bir an evvel meclisten çıkarılması gerekir.

Şanlıurfa’ımızın siz değerli basın mensuplarının, halkı aydınlatmada ve bilgilendirmede hukuka, etik kurallara ve basın meslek ilkelerine olan bağlılığınıza gönülden inanıyor ve bu davranışınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Basında sansürün kaldırılışının 113. Yıl dönümü vesilesiyle, hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, gece-gündüz, yağmur-çamur demeden, gerektiğinde kendisinden ve ailesinden feragat ederek tüm zor şartlarda görev yapan, başta Şanlıurfa’ımızın siz değerli basın mensupları olmak üzere tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyorum.''

 

# Demokrat Partili basın bayramını kutladı Ömer Karakeçili 24 Temmuz RHA. rhaajans Basın Bayramı SON DAKİKA | Gazeteciler ve Basın Bayramı bayramı Olarak şanlıurfa bir
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD Kongresi'nde güvenlik önlemleri artırıldı
ABD Kongresi'nde güvenlik önlemleri artırıldı
Büyükşehir, Gazi Şehirli Gençlere Futbol Şöleni Yaşattı
Büyükşehir, Gazi Şehirli Gençlere Futbol Şöleni Yaşattı