Şanlıurfa Türkmenler Birliği'nden Konya'daki katliama ilişkin açıklama

Şanlıurfa Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay Konya'daki katliama ilişkin yazılı açıklama yaparak provokasyon uyarısında bulundu.

1258 kez okundu.
Şanlıurfa Türkmenler Birliği'nden Konya'daki katliama ilişkin açıklama Advert

Konya'da bir ailenin evine yönelik silahlı saldırıda 7 kişinin katledilmesinin ardından Şanlıurfa Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay açıklamada bulundu. Başkan Çay yaptığı yazılı açıklamada, "Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik şekillerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provokasyondur, yalandır." dedi.


Başkan Hasan Çay açıklamasında,''Konya’da gerçekleştirilen vahşi katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır dileriz.. "Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik şekillerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provokasyondur, yalandır." Yüce Türk Milletimizin sağduyulu olmasını bu tahrik ve provakasyon kokan hiçbir eyleme ve söyleme itibar etmemesini bekliyoruz.

Ülkemizi savaşlarla yenemeyeceğini anlayan dış mihraklar eylemlerini yangınlar, etnik çatışmalar dini polemikler ve her türlü basın yayın mecralarında provakatif düzmece haber ve paylaşımlar ile Türk Milletimizi galeyana getirmek ve ülkemizde iç karışıklık çıkartmak üzere örgütlenmişlerdir.

Bu bağlamda başta ŞANLIURFA TÜRKMENLER BİRLİĞİ Teşkilatlarımız 81 İlde olmak üzere Milletimizin hiçbir ferdinin bu şerefsizliğe itibar etmemeleri sağduyulu hareket etmeleri yerinde olacağını düşünüyoruz.

Cennet vatanımızı cennet kalmasını sağlayacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan tüm insanlarımızıdır…

Din, dil, renk, mezhep, ayırmak sızım, kardeşçe yaşamak zorundayız, daha önce atalarımız ecdatlarımız, nasıl sahip çıktılarsa,bugünde hepimiz cennet vatanımıza sahip çıkacağız, hiç bir provokasyona gelmeyeceğine inanıyorum Aziz Türk milletine güveniyorum.''ifadelerini kullandı.

 

RHA

Şanlıurfa Türkmenler Birliği'nden katliama ilişkin Konya'daki Hasan Çay'dan rhaajans. rhaajans açıklama Provokasyon uyarısı SON DAKİKA | şanlıurfa olan bir tüm Daha başkanı başkan
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD Kongresi'nde güvenlik önlemleri artırıldı
ABD Kongresi'nde güvenlik önlemleri artırıldı
Büyükşehir, Gazi Şehirli Gençlere Futbol Şöleni Yaşattı
Büyükşehir, Gazi Şehirli Gençlere Futbol Şöleni Yaşattı